Apple kadın girişimcileri kampa alıyor

Apple, kadın girişimcileri uygulama geliştirmeye odaklı kampında ağırlayacak.

27.11.2018 - 13:19 | Sencer Uçar

Apple kadın girişimcileri kampa alıyor

Kadınların, özellikle de şirketlerin kuruluş aşamalarında ya da yönetiminde teknoloji konusunda bazı zorluklarla karşılaştıklarını ortaya koyan araştırmalardan yola çıkan Apple, kadın girişimcileri uygulama geliştirmeye odaklı Girişimcilik Kampı’nda ağırlamaya hazırlanıyor.

Ocak ayında başlayacak dört haftalık kampta Apple uzmanlarından ve mühendislerinden bire bir kodlama desteği verilmesinin yanı sıra tasarım, teknoloji ve App Store pazarlaması üzerine oturumlar da düzenlenecek.

Apple Girişimcilik Kampı’na şirketlerden en fazla üç kişi katılabilecek. Katılımcılardan birinin kadın kurucu, ortak kurucu ya da CEO, bir diğerinin de kadın geliştirici olması gerekiyor. Üçüncü katılımcı için herhangi bir cinsiyet kısıtlaması bulunmuyor.

Kamp, yalnızca Android temelli çalışan şirketlerde Apple ekosisteminin daha iyi anlaşılması konusunda fırsatlar sunmayı ve desteğin, direkt olarak teknolojiyi yaratanlar tarafından sağlanmasını hedefliyor. Apple açısından bakıldığındaysa kampın, App Store’da yer alan uygulamaların hem nicelik hem de nitelik açısından geliştirilmesine katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Appe geçmişte de benzer workshop’lara, buluşmalara ve eğitimlere imza atmıştı ancak Apple Girişimcilik Kampı, teknoloji devinin kadınlar tarafından kurulan şirketlere odaklanan ilk hamlesi.

Kaynak: Techcrunch.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.