Noel Baba’nın veremeyeceği tek hediye

Uluslararası Kızılhaç Örgütü, savaşın ailesinden ayırdığı bir çocuğun zihnine iki dakikalık bir yolculuk yapıyor.

27.11.2018 - 10:55 | Arzu Nilay Kocasu

Noel Baba'nın veremeyeceği tek hediye

Uluslararası pek çok markanın en duygusal reklamlarıyla eşlik ettiği Noel dönemi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ekranlara sıcak bir yuvanın içinde bir araya gelen ailelerin mutlu buluşmalarından kesitler sunuyor çoğunlukla. Ancak her aile Noel zamanı aynı sofrada buluşabilen bu aileler kadar şanslı değil.

Uluslararası Kızılhaç Örgütü bu yıl 25 Aralık’ı Noel Baba’nın bir çocuğa veremeyeceği tek hediyenin ne olduğunu açıklayarak karşılıyor. Savaş yüzünden ailesinden ayrı düşen bir çocuğun zihnine ufak bir yolculuk yapan reklam filmi adam&eveDDB imzası taşıyor.

adam&eveDDB ECD’leri Mike Sutherland ve Ant Nelson 31 Aralık’a kadar Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Rusya, İspanya, Portekiz, Kuzey Amerika, Kanada, Brezilya, Arjantin ve Peru’da yayınlanacak kampanyayı “Noel dönemi genellikle aile, hediye ve kutlamayla geçen bir dönemdir. Ancak, ne yazık ki, çatışma ve doğal afetler nedeniyle ailelerinden ayrı düşen yüzlerce çocuk için durum böyle değil. Noel’in bu çocuklar için ne anlama geldiğini gösteren bir film yapmak istedik. Aynı zamanda, alışılagelen Noel duygusallığının üstesinden gelebilecek bir şey ortaya koymak istedik” sözleriyle açıklarken, Uluslararası Kızılhaç Örgütü İletişimi Müdürü Jenni Smout adam&eveDDB ile işbirliğini şöyle yorumluyor:

“150 yılı aşkın süredir aileleri kavuşturuyoruz; yaptığımız en önemli işlerden biri de bu. Çoğumuzun Noel’i aileleriyle kutlamayı planladığı bugünlerde daha fazla insanın üstlendiğimiz bu kritik görevden haberdar olmasını sağlamak için -Noel reklamcılığına Birleşik Krallık’ta sınıf atlatan reklam ajansı- adam&eveDDB ile yeniden işbirliği yapmaktan son derece mutluyuz. Çatışma, göç ve doğal afet gibi nedenlerden ötürü dünyanın dört bir yanında binlerce aile dağılıyor. adam&eveDDB’nin, bu sorunu bizlere hatırlatmak amacıyla, markaların Noel zamanı kullandığını görmeye alıştığımız simgeleri altüst etme şekilleri hoşumuza gitti.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Uluslararası Kızılhaç Örgütü
  • Reklam Ajansı: adam&eveDDB
  • Yönetmen: Gary Freedman
  • Yapımevi: Independent
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.