MediaCat
SheMakes
SheMakes
SheMakes
SheMakes
SheMakes
SheMakes
SheMakes
SheMakes
SheMakes

#SheMakes: Geleceği Farklı Yaratanlar nedir?

#SheMakes, Google Türkiye ve MediaCat işbirliğiyle 2020 yılında hayata geçirilen bir etki, ilham ve gelişim projesi. Proje; Türkiye’de yaratıcı ve yenilikçi çalışmaların ardındaki kıdemli kadın liderlerin hikâyelerini duyurarak, genç kuşaktan kadınların ufuklarını geliştirmeyi, rol modellerini zenginleştirmeyi ve yeni yetkinlik alanları yaratarak kariyerlerini 21. yüzyıla uyarlamayı hedefliyor. Birinci dönemi yaklaşık 5 ay süren SheMakes, projenin marka elçilerini oluşturan kıdemli kadın liderleri genç kuşaktan temsilcilerle bir araya getiriyor; her iki grubun deneyimlerini aktarabileceği platformlar oluşturuyor. Süreç boyunca, genç kuşak temsilciler, yani SheMaker’lar, bireysel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlayacak birçok eğitime katılma fırsatına sahip oluyor. 3. Döneminde Kagider’in destekleri ile daha fazla başarılı kadına ulaşmayı hedefleyen SheMakes, yeni dönem adaylarını bekliyor. Son Başvuru Tarihi 06 Mart 2023!

Başvuru ve aday gösterme kriterleri

Değerlendirme kriterleri

 
 

#SheMakes 3. döneminde sizleri neler bekliyor?

Seçici kurul tarafından yürütülen değerlendirmenin ardından programda yer alması kararlaştırılan 35 yaş altı 15 kadın aşağıdaki eğitimlere katılma hakkı kazanacak: 

 • Online & Offline Etkinlikler: SheMakes marka elçileriyle SheMakes adaylarını buluşturan; networking ve ilham amaçlı online ve offline etkinlikler proje kapsamında yer alıyor. Bu etkinliklerin içeriklerine yönelik detaylar jüri değerlendirmesinin ardından katılımcılarla paylaşılacak.   
 • Google Eğitimleri:
  • Google Dijital Pazarlama ve Uzmanlık Eğitimleri: SheMakes adayının profesyonel gelişimini dijital teknolojilerin sağladığı imkânlarla güçlendirmeyi hedefleyen eğitim serisi. Bu kapsamda, e-ticaret, e-ihracat ve YouTube’da İçerik Pazarlama alanlarında seminerler sunulacak.
  • #IamRemarkable Eğitimleri: Özellikle yeterince temsil edilmeyen gruplara mensup bireylerin özgüvenlerini ve kendini tanıtma becerilerini geliştirmesi için Google tarafından hayata geçirilen bir girişim. 120 dakikalık atölye çalışmalarıyla, SheMakes adayları bireysel ve profesyonel hayatlarında tanıtım becerilerinin önemini öğrenecek ve bu yetkinliği geliştirmek için gereken araçlarla tanışacaklar.  
 • MediaCat Marka Okulu Eğitimleri:
  • Çalışma hayatının rutin temposuna uyumlu trendleri takip eden, katılımcılarına esnek ve zevkli program akışı sunan bir anlayış esas alınarak organize edilmekte olan Marka Okulu, düzenlenen bireysel ve kurumsal açık katılımlı eğitimler ile bireylerin profesyonel gelişimine katkı sağlamayı hedefler. Finalistlere sağlanacak 2 farklı eğitime katılım hakkı, takvim programı doğrultusunda sağlanacaktır.
 • Mentorluk Eğitimleri: SheMakes adayları 6 ay sürecek koçluk ve mentorluk eğitimleriyle kıdemli liderlerle bilgi ve deneyim paylaşımında bulunur. 

Marka Elçilerimizi Dinleyin

Aslı Kızmaz
Bengi Ünsal
Işıl Akdemir Evlioğlu
Karin Öcal
Kına Demirel
Merve Nazlıoğlu
Refika Birgül
Sinem Sandıkçı Gökçen

Başvuru Kriterleri Nelerdir?

#SheMakes: Geleceği Farklı Yaratanlar arasında yer almak isteyen kişiler için kriterleri aşağıda bulabilirsiniz:

 • 35 yaşın altında olmak
 • Bugünü ve geleceği şekillendiren endüstrilerden (teknoloji, dijital ekonomi, bilgisayar bilimi, matematik, girişimcilik, inovasyon, sanat, spor, tasarım, kodlama, oyun ve veri odaklı yaratıcı endüstriler) birinde kariyer hedeflemek veya hâlihazırda bu sektörlerden birinde görev almak
 • Meraklı, araştırmacı, problem çözücü, işbirliği ve iletişime yatkın, yaratıcı ve veri temelli düşünürler olmak
 • Tüm adaylar detaylı bir özgeçmiş ve niyet mektubu paylaşmalı. 
 • Sürdürülebilir başarıya referans oluşturacak, hayata geçirilen projelerin etki ve faydalarını gösteren dökümanlar başvuru belgeleri arasında yer almalı. 

Yukarıdaki kriterleri karşılayanlar bireysel olarak veya bu kriterlere haiz olduğunu düşünen isimleri aday gösterip başvuruda bulunabilir.

Son Başvuru Tarihi: 06 Mart 2023

Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?

SheMakes, bugünü ve geleceği şekillendiren endüstrilerde çalışan ya da kariyer hedefleyen 35 yaş altı tüm kadınların başvurusuna açık. Başvurular, farklı endüstrilerin temsilcilerinden oluşan uzman jürimiz tarafından değerlendirilecek. Değerlendirme sürecinde dikkate alınacak kriterler ise şöyle:

İnovasyon: Aday, kariyerine/eğitimine inovatif bir bakış açısı getiriyor. Seçtiği alanda, yenilikçi ve özgün projeler üretiyor.

Hazırlanma Süreci: Aday, başvuru kriterlerindeki tüm koşulları sağlıyor. Paylaşılan özgeçmiş, niyet mektubu ve sürdürülebilir başarıya referans oluşturan belgeler adayın deneyim ve hedeflerini somut ve anlaşılır bir şekilde ortaya koyuyor.

Başarı ve Gelişim: Sunulan veriler, adayın eğitim ve meslek hayatı boyunca istikrarlı bir ilerleme gösterdiğini ortaya koyuyor. Aday, hayata geçirdiği projeler için hedeflenen sonuçlara ulaşmış.

Etki Potansiyeli ve Kapsam: Adayın kariyer/eğitim alanında edindiği başarılar ve hayata geçirdiği projeler diğer alanlar ve insanlar için de pozitif etki ve ilham yaratma potansiyeli barındırıyor.

Sorularınız için contact@kapital.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

#SheMakes Seçici Kurulu

KAYNAKLAR

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.