MediaCat

Digital Age Tech Summit 2024’ün programı açıklandı

Katılımcılarını 16 Mayıs’ta Divan Kuruçeşme’de buluşturacak olan etkinliğin detaylı programı paylaşıldı.

16 Mayıs’ta “Yarının Zekâsı” temasıyla Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilecek Digital Age Tech Summit’te yer alacak isimler ve program detayları belli oldu.

Yeni teknolojilerin sunduğu fırsatlar, yapay zekâ çözümlerinin vaat ettiği gelecek, büyük dil modellerinin ve veri yönetiminin markalar dünyasındaki etkisi ve insan yaratıcılığının geleceği Serdar Kuzuloğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilecek zirvede tüm hatlarıyla ele alınacak.

Vaka analizleri ışığında teknolojinin geleceği

Sıkça tartışılan yapay zekâ çözümleri ve taşıdığı potansiyel, Digital Age Tech Summit’te farklı uygulama alanlarına ait başarılı vakalar üzerinden somutlaştırılacak. Veri yönetimi konusunda dünyanın önde gelen akademisyenlerinden, İngiltere’deki The Coding Institute’un kurucu üyeleri arasında yer alan Prof. Hüseyin Şeker, “değerli veri” üzerine üç farklı vakayı inceleyecek. Şeker, değerli verinin yapay zekâ çözümlerinde ne denli kritik bir temel oluşturduğunu vakalar üzerinden ele alacak.

Etkili örnekler üzerinden yapay zekâ modellerini anlatacak bir diğer isim de Accenture’ın Yapay Zekâ ve Data Direktörü Dr. Dimitris Vlitas olacak. Vlitas, kâr-zarar optimizasyonu, fiyat belirleme, envanter yönetimi gibi stratejik alanlara dair vakaları inceleyerek yapay zekâ çözümlerinin bu alanlardaki verimliliği nasıl artırdığını detaylandıracak.

Tasarımın geleceği ve yaratıcılıkta yeni sınırlar

Milyonlarca kullanıcının son derece kısa bir sürede üretken yapay zekâ modelleriyle oluşturduğu içerikler, işin ve tasarım süreçlerinin geleceğini etkilemeye devam ediyor. Zaha Hadid Architects’in direktörü, mimar ve bilgisayar bilimci Cristiano Ceccato ile Seul Yapay Zeka Müzesi’nin mimarı Melike Altınışık , yeni teknolojilerin tasarım dünyasına getireceği değişimleri Digital Age Tech Summit’te ele alacaklar. Sundukları ürün ve hizmetler ile yaptıkları yatırımlarla ön plana çıkan platformlardan TikTok ve Meta da en güncel çözümlerini dijitalin zirvesinde izleyiciye aktaracak.

2024’ün ikinci yarısına yön verecek teknoloji trendleri

Yeni teknolojilerin küresel ölçekte yaratacağı yankıyı, dünyanın önde gelen teknoloji analistlerinden Benedict Evans detaylandıracak. Evans, global markaların yapay zekâ hamlelerini, teknoloji şirketlerinin yatırımlarının yönünü ve bireysel kullanıcının yarının dünyasındaki teknoloji temelli yeni ihtiyaçlarını Digital Age Tech Summit izleyicisi için analiz edecek.

Girişimci ve yatırımcı ilişkisinde yapay zekâ çözümlerinin yarattığı yeni alanlar ve yatırımcının 2024 güncesi de dijitalin zirvesinde yer alacak konulardan. Yatırımcılar Fatih İşbecer ve Alper Mat ile girişimci Safiye Dinçtürk Turgut’un yer alacağı panelin çıktıları, 2024’ün ikinci yarısında yatırımcı-girişimci ilişkisine ışık tutacak.

Tüm bunların yanı sıra finans dünyasında gündemi belirleyen yeni teknolojiler, doğru veriden değer yaratabilmenin yolları, 360 derece medya planlamasında yapay zekânın sunduğu yeni modeller ve sanal influencer’larla iletişim kabiliyetini artıran yeni uygulamalar da doğrudan uygulayıcıları tarafından detaylı bir şekilde masaya yatırılacak.

Yepyeni bir atölye: Ozan Sihay ile Yapay Zekâ Atölyesi

Yapay zekâ ve dijital içerik üretiminin temellerinin ve son teknolojilerinin uygulamalı ele alınacağı, Yapay Zekâ Atölyesi’nde; chatbot’ların, text to image ve text to video gibi çeşitli ileri düzey araçların iş dünyasındaki etkileri, pratik kullanımları ve etik boyutları incelenecek. Sınılır sayıda kontenjana sahip bu atölye, Acunmedya Akademi işbirliği ile hayata geçecek.

Digital Age Tech Summit 2024’ün detaylı programına buradan ulaşabilir, etkinlikteki yerinizi ise bu bağlantıdan ayırtabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.