MediaCat

Gastronominin yarını

MediaCat nisan sayısı Türk gastronomisinin geleceğine ışık tutan kapağı ve Kids özel ekiyle raflardaki yerini aldı.

Bugün tek bir kelime gastronominin yarınının dağarcığını büyütüyor: yerel. Bize özgü olanla markalaşma ve küresel mutfaklara ilham olma ihtimalleri, yereli ne kadar koruyup hikâyesini ne kadar hakkıyla anlattığımızla ölçülüyor. MediaCat, nisan sayısında Türk gastronomisinin dününe, bugününe ve yarınına bakış atıyor.  MediaCat’in nisan kapağına taşıdığımız “Gastronominin yarını” dosyasında Michelin yıldızlı şeflerin, yemek yazarlarının, araştırmacıların, iyi yaşam uzmanlarının ve akademisyenlerin kapısını çaldık.

Potansiyeller ve faydalar ikilemi: GenAI

King’s College London Pazarlama ve İnovasyon Profesörü Oğuz Acar ile birlikte, bu ay üretken yapay zekânın pazarlama alanında sahip olduğu potansiyeller ve sektörün bu potansiyellerden ne kadar faydalandığı üzerine bir tablo çiziyoruz.

CMO Future Business Symposium’a geri sayım

C-level yöneticilerin ortak akıl buluşması CMO Future Business Symposium üçüncüsüne hazırlanıyor. “Kritik: Sınırları Yeniden Düşünmek” temasıyla kurgulanan ve ekonomik, teknolojik ve toplumsal gelişmelerin iş dünyasındaki etkilerini başrole alan etkinliğin gündemine ilişkin detaylı bilgiler bu ay MediaCat’te…

Yüzyılın yapıcı ve yıkıcı gücü: Veri

Teknoloji ile iç içe yaşadığımız bir dünyada verileri analiz etmenin toplumsal gelişme için ne denli önemli olduğunu, verinin hangi noktada hayatı kolaylaştırıp güzelleştirdiğini, hangi noktalarda bir tehlike haline geldiğini Prof. Hüseyin Şeker’den dinliyoruz.

LinkedIn’in yeniden keşfi

Geçtiğimiz yılın küreselde en hızlı büyüyen markalarından biri olan LinkedIn, birkaç ay önce 1 milyar kullanıcı rekorunu kırdı. Algoritma değişiklikleri ve lanse ettiği yeni araçlarla ise markalar için güvenli bir alan olduğu algısını kuvvetlendirdi. Çok takipçili influencer’ların yeni oyun alanı da LinkedIn olabilir mi? Sorunun cevabını nisan sayısında arıyoruz.

Kentin topluma açılan yüzü: Esnaflar

Kentin yurttaşlarına, misafirlerine, turistlerine, geçmiş ve geleceğine, aidiyetine ve toplumsal ilişkilerinin merkezine açılan bir kapı esnaflar. Bir nevi, kentin satış ve sürdürülebilirlik noktalarından biri olan esnafların halini, nisan sayısında soruyoruz.

Yarının zekâsı neler vaat ediyor?

Yeni teknolojilerin sunduğu fırsatlar, yapay zekâ çözümlerinin vaat ettiği gelecek, büyük dil modellerinin ve veri yönetiminin markalar dünyasındaki etkisi ve insan yaratıcılığının geleceği Digital Age Tech Summit’te, Yarının Zekâsı teması altında tüm hatlarıyla ele alınacak. Etkinliğin programına ilişkin detaylar yeni sayıda sizleri bekliyor.

Ambalajı deneyime dönüştürmek

Nesnelerin interneti, AR, NFC, QR gibi teknolojiler ambalajları, markaların hedef kitlesine ulaştığı bir dijital temas noktası haline getiriyor. Doğru teknolojileri ve yaratıcı uygulamaları bir araya getirebilen markalar, bağlantılı ambalajlarla fark yaratmaya çabalıyor. Güncel bağlantılı ambalajlama uygulamaları ve elde ettikleri etkileşimleri MediaCat nisan sayısında inceliyoruz.

Kids Eki

En büyük isteği çocuğunu en iyi şekilde yetiştirmek olan ebeveynler, çocukları için ürünlerini tercih ettikleri markalar tarafından anlaşılmak istiyor; yoluna, kendisini en iyi anladığını, çocuğunun ihtiyacına en iyi şekilde karşılık verdiğini düşündüğü markalar ile devam ediyor. Kids eki, FikriMühim’in MediaCat için gerçekleştirdiği “Ebeveynleri en iyi anlayan markalar” araştırmasının sonuçları okurları ile buluşturuyor.

Araştırmanın yanı sıra yerel seçim öncesi siyasette çocukların yerine, çocuklara yönelik bankacılık ve tasarruf önerilerine ve üzerinden bir yıl geçen 6 Şubat depremleri sonrası bölgedeki çocukların durumuna bir bakış da MediaCat’in Kids ekinde yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.