MediaCat

Elon Musk’tan Apple hakkında iddialar

Musk’a göre Twitter reklamlarını büyük ölçüde durduran Apple, uygulamayı App Store’dan kaldırma tehdidinde de bulunuyor.

Elon Musk’tan Apple hakkında iddialar

Twitter’ın sahibi Elon Musk, Apple hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Musk, Apple’ın Twitter’daki reklamlarını neredeyse tamamen durdurduğunu hatta uygulamayı App Store’dan kaldırma tehdidinde bulunduğunu açıkladı.

Twitter paylaşımlarında “Apple Twitter reklamlarını neredeyse tamamen durdurdu. Amerika’da ifade özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” diyen Musk, Apple CEO’su Tim Cook’u da etiketleyerek neler olduğunu sordu. Musk, devamında Apple’ın Twitter’ı uygulama mağazasından kaldırma ihtimalini dillendirerek, olası hamlenin nedenini kendilerine söylemediklerini de ekledi.

İnsanların uygulamaya erişebilmesinin başlıca yollarından biri olması vesilesiyle Twitter ve Apple ilişkisi büyük önem taşıyor. Apple’ın önde gelen isimlerinden Phil Schiller geçtiğimiz günlerde ABD Eski Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının yeniden açılması üzerine Twitter hesabını silmişti. Schiller, App Store’dan sorumlu isim olarak da dikkat çekiyor. Tim Cook ise kişisel Twitter hesabını kullanmaya devam ediyor. Cook, platformda son olarak geçtiğimiz hafta Şükran Günü mesajı paylaştı.

Apple, Musk’ın iddialarına dair henüz bir açıklama paylaşmadı. Bazı Twitter kullanıcıları ise platformda Apple reklamlarıyla karşılaşmaya devam ettiklerini ifade ediyor.

Twitter’ın misyonunu ifade özgürlüğünü en üst seviyeye çıkarmak olarak tanımlayan Elon Musk daha önce yaptığı açıklamasında Apple ve Google’ın Twitter’ı uygulama mağazalarından kaldırması durumunda Twitter’ın kullanılabileceği alternatif bir telefon üreteceğini söylemişti.

Musk, aynı zamanda Apple’ın App Store’daki tüm satınalmalardan yüzde 30 oranda gizli vergi aldığını da iddia etmişti.

Apple ve Google, geçmişte aralarında Parler’ın da bulunduğu bazı sosyal medya platformlarını içerik moderasyonu eksikliği gerekçesiyle uygulama mağazalarından kaldırmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.