MediaCat

Apple’dan Avrupa zammı

Marka, AB ülkelerindeki yüksek vergiler ve değişken kur nedeniyle App Store uygulama fiyatlarını artırıyor.

Apple’dan Avrupa zammı

Apple, uygulama geliştiricilere ilettiği bir uyarı ile App Store‘a Avrupa’dan giren kullanıcıların karşılarına çıkan fiyatları artıracağını duyurdu. Business Insider’ın haberinde markanın bu değişikliğin gerekçesi olarak Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan yüksek vergileri ve son dönemde öngörülemez ölçüde dalgalanan kur farkını gösterdiği ifade ediliyor.

Habere göre Avrupa’daki hemen her ülkede App Store fiyatları yükselecek. Fiyat artışından Kanada ve AB üyesi olmayan Norveç de etkilenecek. Bununla birlikte yine AB üyesi olmayan İzlanda’da fiyatlar düşecek.

Eğer bu yakınlarda App Store’dan uygulama satın almayı düşünüyorsanız acele etmenizde fayda var, zira 7 Aralık’ta gönderilen uyarı metninde fiyat değişikliklerinin 36 saat içerisinde gerçekleşeceği ifade ediliyor. Orijinali Apple Insider tarafından yayınlanan uyarı metninde Türkiye’deki fiyat politikasına ilişkin bir açıklamaya yer verilmese de, EMEA bölgesinde yer alan ülkemizin de değişikliklerden etkilenmesi güçlü bir olasılık.

Kaynak: Business Insider ve Apple Insider

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.