MediaCat

Bağış talebiyle dolan boş buzdolapları

Fransa’da hayata geçirilen bağış kampanyasının amacı, milyonların enflasyon nedeniyle boş kalan buzdolaplarını doldurabilmek.

Yaşam koşullarının yüksek enflasyonla zorlaştığı Fransa’da buzdolaplarını doldurmak eskisi kadar kolay değil. 79 gıda bankası ve 31 şubede oluşan gıda bankası ağı Banques Alimentaires, ihtiyaç sahiplerine yardım edebilmek için daha fazla bağışa ihtiyaç duyuyor.

Ajansı Australie.GAD ve tüketici elektroniği perakendecisi Electro Depot ile işbirliğine imza atan yardım ağı, buzdolaplarının boş kalmasına Electro Depot mağazalarındaki dolaplara yerleştirdiği mesajlarla dikkat çekti. Yalnızca mağazalarda sergilenen buzdolaplarının boş kalmasını temenni eden kampanya kapsamında Fransa’daki 97 Electro Depot mağazasında boş dolapların içerisine ilanlar yerleştirildi.

Ay bitimine kadar devam edecek olan çalışmada inceleme amacıyla dolapları açanları, “Milyonlarca Fransız’ın günlük hayatına hoş geldiniz”, “Bu kimileri için sebze kimileri için bira bölmesi. Milyonlarca Fransız içinse boş bir bölme”, “Yiyecekler dahil değil”, “Boş bir buzdolabı sadece bir beyaz eşya mağazasına aittir” yazılı ilanlar karşıladı. Aynı zamanda karekodlarla insanlar, boş dolapların doldurulabilmesi için 1 euro bağış yapmaya davet edildi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.