MediaCat

Sosyal TV reytingleri listesinde ilk beşte üç dizi

9 Temmuz’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

Sosyal TV reytingleri listesinde ilk beşte üç dizi

Yaz sezonunda Çarşamba günlerinin sevilen dizisi Güzel Köylü, bu bölümünü de Sosyal TV izleyicilerinin parmak uçlarında birinci sırada kapattı. 3,089 kullanıcıdan toplamda 4,596 Tweet alan dizi yayılımda 8,050,950 izleyicinin Twitter akışındaki yerini aldı. “Ay Allahlım böyle bir dizi yok ailecek kahkaha atıyoruz hele fragman” diyen Sosyal TV izleyicileri gece boyunca bir yandan da Berk Cankat’a destek verdi. @berkcankat, @gizem, @goldyapim, @startv, @tvdunyasii, @aynurbasgok, @guzelkoylustar, @muzikvetv ve @dilsadsimsek en çok mention alan hesaplar oldu.

X Factor Star Işığı, ekranlara bir süre ara verdikten sonra geri dönüşünü Sosyal TV’de ikincilikle kutladı. Yarışma ile ilgili Sosyal TV izleyicilerinin farklı uçlarda yorumları vardı; “X Factor yeni bölümleriyle başlıyormuş eski bölümlerin ne hayrını gördük ki, yarışmacılarına bile faydası olmayan boş proje” diye eleştirenlerden “#xfactorturkiye soğuk odalar bu kadar mükemmel mi söylenir. Canan Ay dondurdu kanlarımızı” diyenlere kadar farklı birçok izleyici kitlesi ekranlarının ve klavyelerinin başındaydı. Muhammed Özer’in Sinan Akçıl’ın jüri üyeliği ile ilgili Tweeti “Sinan Akçıl X Factor Star Işığı yarışmasına jüri üyesi olmuş. Peki Sinan Akçıl’ın jürisi kim olacak” Top Tweet oldu.

Güneşi Beklerken, yaklaşan son ile birlikte heyecanlarını klavyelerine taşıyarak bu hafta Sosyal TV’de ilk beşten hiç çıkmadı. Çarşamba gününü de üçüncü sırada kapatan dizide izleyiciler en çok “Aşık olduğun kişiyi aklından çıkarmak ne zor şeymiş. Vücudunu terk etmeyen kronik hastalık gibi.” alıntısını paylaştı. Şimdilik 52. Bölüm fragmanı ile kendilerini avutmaya devam eden izleyiciler bir yandan da “#GunesiBeklerken’in Zeynep’i Hande Doğandemir yeni sezon için gelen senaryoları okumaya başladı.” gibi haberleri aralarında paylaştı. Yeni bölümün kamera arkasından fotoğraflar da paylaşmaya devam eden izleyiciler “Güneşi Beklerken final olsa bile sonsuza kadar en sevdiğim dizi olarak kalacak.” demekten kendini alamadı.

Perşembe gününü iple çeken Kardeş Payı izleyicileri yarın yayınlanacak bölümdeki saat değişikliğini duyan duymayan herkese hatırlattı. Salı günkü Almaya-Brezilya karşılaşmasına atıfta bulunan espri “Kartal, mafyanın karşısında Almanya gibi durabilecek mi? Yoksa Brezilya gibi kevgire mi dönecek?” ve “Hocam şimdi siz söyleyin.. Yine de ben cennetlik miyim, cennetliksem kaçıncı kattayım?” alıntısı izleyiciler arasında sıkça paylaşıldı. Sosyal TV izleyicileri yeni bölümü beklerken bir yandan aralarında hem fragmanı hem de ‘Biriniz Konuya Gelsin/Bin İngiliz Konya’ya Gelsin’ sahnesini paylaştı.

Ferhat Göçer ile Sen Söyle Hayat, Çarşamba gecesi Emre Aydın ve Gülden Karaböcek’i konuk ettiği programı ile Sosyal TV’de beşinci sırada yer aldı. Dinleyicilerin isteklerine canlı yayında yer verilen programda “Evet doğru söylüyorsunuz “‘O şimdi burada olmalı’ @emreaydin yani.”, “Ferhat abi Unutmuş Çoktan şarkını bir bana armağan etsene :) teşekkür ederim şimdiden seni seviyoruz” ve “Beni Biraz Böyle Hatırla çalarsanız sevinirim seni çok seviyorum Emre Aydın” gibi istekler ağırlıktaydı. Ferhat Göçer’in sahne arkasında Gülden Karaböcek ve Emre Aydın ile çektirdiği fotoğraf da izleyiciler arasında hızla yayılıp paylaşıldı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 9 Temmuz 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.