Twitter’ın en çok konuşulanı yine Medcezir oldu

10-16 Şubat tarihleri arasında Twitter'da en çok konuşulan programlar listesi.

17.02.2014 - 15:16 | MediaCat

Sevgililer Günü’nde sosyal TV reytinglerinde birincilik, gençlik aşkının parlak dizisi Medcezir’e aitti. Onu ikinci sırada Star’ın yeni dizisi Kardeş Payı takip ederken, üçüncü sırada Fatih Portakal ile Türkiye Trendleri yer aldı.

Perşembe gününden sözleşen Medcezir hayranları “bugün günlerden #medcezir” diyerek sabah 11:00 itibari ile klavyelerinin başındaki yerlerini alarak sosyal medyada adeta bir Medcezir fırtınası estirdiler. Toplamda 8,107 kullanıcıdan 10,162 tweet alan dizi yayılarak 3,993,432 kullanıcın Twitter akışına düştü. Yayın saati yaklaştıkça “ama şuan dakikalar geçmiyor sanki” diyerek yerinde duramayan hayranlar, Nil Karaibrahimgil’in ‘Kanatlarım Var Ruhumda’ şarkı sürprizine “düşmem ben kanatlarım var ruhumda” diyerek cevap verip diziye 21:00’de tepe noktasını yaptırdı. Diziye içerik üreten sosyal TV izleyicilerinin  %47’si,  aynı akşam yayında olan Beyaz Show içinde içerik üretirken dizi süresince #beyazshow hashtagini en çok kullanılan hastag’ler arasında ikinci sıraya taşıdılar.

Star’ın yeni dizisi Kardeş Payı, yayınının ertesi gününde de heyecanlı izleyicileri içerik üretmeye iterek ikinci sırayı kaptı.Ahmet Kural’ın dizideki replikleri “bir senin gülümsemen bir de boş metrobüs koltuğu insanlık en çok bu ikisine hasret” ve “Mevzu bana laf sokmaksa bir anda emekli mühendis Tahsin, Müge Anlı oluyor abi” gün boyu sosyal TV izleyicinin parmaklarından düşmezken, @ahmtkural ve @muratcemcirsosyal TV izleyicilerinden en çok mention alan Twitter hesapları oldu.

Fatih Portakal ile Türkiye’nin Trendleri, Kardeş Payı’nın arkasında üçüncü sıraya yerleşti. Bu haftaki konuğu Mansur Yavaş olan programda Top Tweet’de Team Mansur’un ‘Anketlerde manipülasyon yapılıyor. YSK bununla ilgilenmeli. #fptt#Ankaraiçin‘ tweet’i oldu.  Saat 1:00’de 2,432 tweet ile destekleyerek programı  tepe noktasına taşıdılar.

Beyaz Show bu haftanın sosyal TV reytinglerini yayın gününde dördüncü sırada kapattı. “Beyaz show maceramız başlamış bulunmaktadır” diyerek konuya giren izleyiciler, yayın boyunca konuklar Hakan Altun ve Burçin Terzioğluna mentionlar ve hastagler ile desteklerini sürdürdüler.  İzleyiciler hep bir ağızdan “Sevgilisi olanlara 14 Şubat: Mutluluk Aşk Hediye Biz yalnızlara 14 Şubat: Medcezir Beyaz Show Yarının Tatil olması” diyerek 14 Şubatla ilgili duygularını paylaştılar.

Samanyolu’nun bu hafta çok konuşulan dizisi Şefkat Tepe, Hükümet’ten gelen açıklama ve kullanıcıların tepkileri ile bugünde ilk beşteki yerini aldı ve haftayı beşinci sırada kapattı. Toplamda 2,159 kullanıcıdan 2,451 tweet alan dizi yayılımla 1,967,346 kullanıcıya ulaştı.

Bunların yanı sıra, 14 Şubat’ta en fazla tweet alan yedinci program olan Makina Kafa, takipçi sayısı yüksek olan kullanıcıların yaptığı paylaşımlarla 9,351,772 kişinin Twitter akışına ulaştı.İzleyiciler #yalnizlikdiskosu ve #sapgecesi hastaglerine odaklanırken, Okan Bayülgen ve konuklardan  Atilla Taş ile Ceyhun Yılmaz en çok mention alan isimler oldu.

Haftasonu Sosyal TV’de Olup Bitenler

Cumartesi günü sosyal TV izleyicisi Beyaz Show ve Makina Kafa hakkında yoğun şekilde konuşmaya devam ederken, bu programları Arka Sokalar ve Fatih Harbiye takip etti. ‘Her yüreğin harcı değildir dokunmadan sevmek’ alıntısını paylaşan hayranlar saat 20:00’de ve terkar 22:00’de dizilerini tepe noktasına taşıdılar. Arka Sokaklar’da da son dönemlerde Dominos ve Lassa için çektiği viral videoları ile tanıdığımız Volkan Öge’nin ‘Arka Sokaklar izliyorum, küçük ve hızlı zoom hareketleri yüzünden başım dönmeğe başladı. Kusucam galiba.’ tweet’i Top Tweet oldu.

Pazar gününe Güneşi  Beklerken en yüksek çıkışı yaparak damgasını vurdu. Toplamda 3,801 kullanıcıdan 4,148 tweet alan dizi yayılarak 2,409,041 kullanının twitter akışına düştü. Diziye içerik üreten sosyal TV izleyicilerinin  %43’ü,  aynı akşam yayında olan Doksanlar içinde içerik üretirken kullanıcılar #zeykergercegi hastag’ini parmaklarından düşürmedi. ATV’nin Doksanlar dizisi yayın gününün değişmesiyle Pazar akışımızdaki yeni yerini alırken, “Özlem ve Atilla’nın aşk düeti” saat 22:00’de diziye tepe noktası yaptırdı.  Beyaz Futbol ise bir Pazar klasiği olarak listemizdeki yerini korudu.

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 14, 15, 16 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.