MediaCat

İkinci ekran rekabeti yeni yapımlarla hızlandı

Sosyal TV’de haftanın öne çıkanları.

İkinci ekran rekabeti yeni yapımlarla hızlandı

Sosyal TV‘de iki yeni diziye merhaba dediğimiz bir haftayı geride daha bıraktık. Bu hafta Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı ATV’nin heyecanla beklenen dizisi “Racon: Ailem İçin” izleyicileri ile buluştu ve sosyal TV’ye de hızlı bir giriş yaptı. Racon ile aynı gün Pana Film’in yapımcılığını üstlendiği Kara Kutu da ekranlardaki yerini aldı ve Salı günleri yaşanan rekabet sosyal TV rekabetine yeni bir hareket getirdi. Survivor All Star yüzde 18’lik bir düşüş yaşasa da haftanın galibi olarak yüzde 10,93 pay oranı ile haftayı birinci sırada tamamladı.

Haftalık İlk 5’i

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

İkinci ekran rekabeti yeni yapımlarla hızlandı

Racon: Ailem İçin

Hayranları tarafından uzun zamandır heyecanla beklenen Racon dizisi sonunda ekranlardaki yerini aldı ve ilk yayın gününde Salı günlerinin sevilen dizisi Aşk Yeniden ve Survivor All Star gibi rakiplerini geride bırakarak açık ara farkla birinciliği yakaladı. 6.071 tekil izleyiciden toplamda 18.046 tweet alan dizi yayılımda 52,3 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı. Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi isimleri bir araya getiren dizide Hande Doğandemir’in oyunculuğu övgü alırken Sezin Akbaşoğulları da adından sıkça söz ettirdi. Seçkin Özdemir’in aşağıdaki paylaşımı Top Tweet olurken dizi zirve anını 20.00’de dakikada 129 tweet ile yaşadı.

Yayın gününü birinci sırada tamamlayan dizi, haftalık Sosyal TV listesine de yüzde 4,37’lik pay oranıyla beşinci sıradan girdi.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

İkinci ekran rekabeti yeni yapımlarla hızlandı

Kara Kutu, Küçük Ağa’ya karşı

Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı Pana Film’in yapımını üstlendiği yeni dizi Kara Kutu, bu hafta Kanal D ekranlarında izleyicileri ile buluştu. Dizi geleneksel reytinglerde toplamda 20’nci, AB’de ise 10’uncu olurken sosyal TV’de günü 9’uncu sırada kapattı. Küçük Ağa‘nın yerine getirilen dizi hayranları tarafından protesto edilirken “Akşam #KaraKutu’yu izlemiyoruz Reytingleri #KüçükAğa’ya vereceğiz” ve “Hayırdır kara kutu dizin reyting yapmıyor mu sana? Küçük Ağa Ailesi acımasızdır söyleyeyim” şeklinde yorumlar aldı. Çekirdek bir kitleyi kendine çekmeyi başaran dizi gece boyunca “Behzat Ç’nin senaristi ve yönetmeninden kötü bir iş çıkmaz diyorum ve @karakutudizisi ‘ni açıyorum”, “Tamam Salı gününü #KaraKutu günü olarak kaytlara geçirelim” ve “İzlediğim tek dizi Kurtlar Vadisi Pusu‘ydu ama bundan sonra ikinci bir dizim var #KaraKutu Tebrikler @panafilm” şeklinde yorumlar alırken, gecenin en çok paylaşılan alıntısı “Bazıları silmeye çalışır geçmişini. Bazıları geçmişini hatırlamak için kaybeder kendini” oldu.

Kiraz Mevsimi

Bu hafta #KutudaNeVar etiketi ile ekrana gelen Kiraz Mevsimi daha dizi başlamadan izleyicileri bölüm heyecanına dâhil ederek etkileşimi arttırmayı başardı. Kutuda ne olabileceği ile ilgili capsler hazırlayan izleyiciler, Sinan Akçıl’ın konuk olduğu bölümü yayın gününde sosyal TV’de bir hafta daha birinci sıraya yerleştirdi. İzleyiciler gece boyunca en çok @ozgecangurel, @serkancayoglu, @kirazzmevsimi, @oyaz, @foxturkiye, @sinanakcil, @asena, @makbulekosif ve @srkandic hespları ile etkileşime geçerken dizi zirve anını 23.25’te dakikada 102 tweet ile yaptı.

İkinci ekran rekabeti yeni yapımlarla hızlandı

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 9-15 Mart 2015 tarihleri arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.