Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kampanya detayları ortaya çıkıyor

Çatı aday İhsanoğlu'nun sloganı ve logosu belli oldu.

10.07.2014 - 11:28 | Ali Kuru

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kampanya detayları ortaya çıkıyor

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim kampanyasının detayları bugün Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek basın toplantısında kamuoyu ile paylaşılacak. Hürriyet, toplantı öncesinde yayınladığı haberde, İhsanoğlu’nun basın toplantısı için hazırlanan salondan çekilen fotoğraflara ve farklı partilerin seçmenlerini hedefleyen sloganlar içeren seçim materyallerine yer verdi. Haberle birlikte açığa çıkan fotoğraflardan seçim kampanyasında “Ekmek için Ekmeleddin” sloganının benimsendiği anlaşılıyor.

İhsanoğlu’nun kampanyasını Fayda Ajans yürütüyor.

“Sevgiyi ekmek için, bolluğu ekmek için, ekmek için ekmeleddin”

Hürriyet’in haberine göre toplantı için hazırlanan ve seçim çalışmalarında kullanılacak broşürlerde İhsanoglu’nun AKP, MHP, CHP demeden bütün Türkiye’nin gururu olduğu vurgulanıyor. Tanıtım için hazırlanan 4 farklı kartta HDP, MHP, CHP ve AKP seçmen profillerini gösteren aile fotoğraflarının üzerine “Biz hep partimize oy verdik. Şimdi oyumuz Ekmel Hoca’ya” yazılı ifadeler yer alıyor.

İsrail/Filistin gerilimine vurgu

Haberde İhsanoğlu için hazırlanan seçim materyallerinde, İhsanoğlu’nun hayatı boyunca hep İslam dünyasının bekası için çalışan bir insan olduğu vurgusu yapılırken şu ifadeler kullanılıyor: “Türkiye’nin uluslararası itibari en yüksek isimlerinden. Allah vatanımın tüm evlatlarını, kendi evlatlarımdan ayırmasın diyen bir milliyetçi, Atatürk ve devrimlerini sahiplenmek tarihimizi sahiplenmek anlamına gelir diyen bir Atatürkçü. Filistin Davası’nın en büyük savunucusu. Filistin’in devlet nişanı verdiği tek Türk. Mehmet Akif’in dergahından geçmiş, Necip Fazıl ve Nazım Hikmet’i Arapça’ya çevirmiş bir gönül adamı.”

Kaynak: Hürriyet

[GaleriEkle url=”cati-aday-ihsanoglunun-slogani-ve-logosu”]