MediaCat

Pazartesi günü ikinci ekranın galibi açık farkla Ulan İstanbul oldu

Diziyi ikinci sırada Kaçak Gelinler izledi.

Pazartesi günü ikinci ekranın galibi açık farkla Ulan İstanbul oldu

Kanal D‘nin başarılı yaz dizisi Ulan İstanbul, sosyal TV izleyicisinin kalbindeki yerini giderek sağlamlaştırıyor ve her hafta etkileşimini arttırarak televizyon macerasına devam ediyor. Dizi bu yayın gününü de 8.209 izleyiciden aldığı toplam 11.167 tweet ile yayılımda 16.230.463 izleyicinin Twitter akışına ulaşarak günü birinci sırada kapattı. Sıklıkla dizinin Pazartesi günlerine mutluluk getirdiğini paylaşan izleyiciler, diziyi aynı gün yayında olan Kaçak Gelinler ile karşılaştırıp tercihlerini Ulan İstanbul’dan yana yaptıklarını dile getirdi. “Arama, mesaj at. En güzel yalan mesajla atılıyor. Sen beni dinle.” ve “Zaten sevda mezarlığımızda ‘seni seviyorum’ diyemediklerimiz yatıyor be oğlum.” alıntıları izleyiciler tarafından gecenin en çok paylaşılan alıntıları arasında yer aldı. Sosyal TV izleyicileri gece boyunca Nevizadeler, Karlos ve Yaren ile Ferdi ve Derya aşkını konuştu ve duygu ve düşüncelerini #baldizballari, #ferder, #nevizadeler, #kanald, #ulanistanbulailesi, #ulanistanbulda, #dyapim ve #bugüngünlerdenulanistanbul etiketleri üzerinden paylaştı.

Pazartesi günü ikinci ekranın galibi açık farkla Ulan İstanbul oldu

Kaçak Gelinler, bu hafta açık ara kaptırdığı birinciliğin ardından sosyal TV’yi ikinci sırada tamamladı. Merve Akaydın hayranları, Akaydın’ın dizide yer alması ile ilgili isteklerini hafta sonundan beri dile getirirken, yapımcıya ve kanala Twitter üzerinden ulaşmaya devam etti. Bununla beraber sosyal TV izleyicileri Şebnem Gürsoy karakterine desteklerini eksik etmezken, Güneşi Beklerken izleyicileri diziyle benzer sahneler olduğunu belirterek “O değil de her yer Güneşi Beklerken” yorumları yaptı. İzleyicilerden İzafet’in rüyasında Furkan’ı görmesine takılıp anlamsız bulanlar olurken, Selim’in Şebnem’i kıskanması ile yorumlarını paylaştılar. Gece boyunca izleyicilerden Şebnem–Selim sahnelerinin artması ile ilgili talepler geldi.

Pazartesi günü ikinci ekranın galibi açık farkla Ulan İstanbul oldu

Kiraz Mevsimi, başladığı ilk günden itibaren sürdürdüğü istikrarlı performansı devam ettirirken tekrar bölümü ve 6’ncı bölüm özetini okuyup “şimdiden heyecanlanan” sosyal TV izleyicilerinin parmaklarında üçüncü sırada yer aldı. 2.908 izleyiciden toplamda 3.655 tweet alan dizi yayılımda 3.907.625 izleyicinin Twitter akışında yer aldı.

Medcezir, tekrar bölümleri ile yeniden sosyal TV’deki yerini alırken Pazartesi gününü dördüncü sırada tamamladı. Kardeş Payı ise sezon finali ile ilgili paylaşımlar ve Metin’in Eda’yı ilanı aşk ettiği sahnenin paylaşımları ile sosyal TV’de beşinci sırada yer aldı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Pazartesi günü ikinci ekranın galibi açık farkla Ulan İstanbul oldu

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 11 Ağustos 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.