MediaCat

Mesafe tanımayan lezzet

KFC Güney Afrika’dan mesafelere meydan okuyan kampanya.

Siz çok uzaklardayken sevdiklerinizin bir arada olduğunu gördüğünüzde her şeyi bırakıp yanlarına gitmeyi isteyebilirsiniz. Sofralarında karşı koyamayacağınız bir lezzet varsa, gitmek için her şeyi göze almanız da mümkün.

Güney Afrika’da yayınladığı eğlenceli reklam filminde KFC, evlerinden binlerce kilometre uzakta, Marion Adası’nda çalışan bilim insanlarının KFC özlemini ekrana taşıyor. Sevdiklerinden gelen görüntülü aramayla duygusallaşan bilim insanı sonrasında kendi yediklerine bakıp hayatı sorguluyor, işin aslının bir parça tavukla anlaşılmasının ardından en yakın KFC restoranına kavuşma mücadelesi başlıyor.

Yaratıcı süreçleri Ogilvy Güney Afrika imzası taşıyan kampanyanın ilk adımı, gizemli birinin radyo yayınlarını kesip Marion Adası’ndan Cape Town’a sandalla yaptığı yolculuğu anlattığı kesitlerle atıldı. Kimileri anlatılanlardan ötürü endişelenip Ulusal Deniz Kurtarma Enstitüsü’nü ararken, KFC bu kuruluşa teşekkürlerini sunup 25 bin dolar bağış yapacağını duyurdu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.