MediaCat

Saat Faruk Çelik için çaldı

Faruk Çelik’i konuk eden İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat’i, Twitter’da en çok konuşulan program oldu.

Saat Faruk Çelik için çaldı

İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik‘i konuk ettiği sabah haberleri ile sosyal TV’nin gündemine oturdu. Bakanın diyeceklerini izlemek için ekran başına geçenler, kendi mesajlarını iletmek için de klavyelerinin başına geçti. Atamalardan, emeklilik yaşına kadar her konunun Bakan’a sorulduğu programda izleyiciler seslerini duyurmak için ellerinden geleni yaptı. Program 3.397 izleyiciden toplamda 10.810 tweet ile yayılımda 5.159.490 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Saat Faruk Çelik'i için çaldı

Kurt Seyit ve Şura İstanbul sezon açılışını hızlı yaptı ve ilk yayın gününü sosyal medya reytinglerinde ikinci sırada tamamladı. Fahriye Evcen’in dizi kadrosuna dâhil olması ile Çalıkuşu izleyicilerini de kendi tarafına çeken diziden Demet Özdemir ve Fahriye Evcen hayranlarının destekleri eksik olmadı, Kıvanç Tatlıtuğ‘un oyunculuğu ve yakışıklılığı ise gece boyunca konuşulmaya devam etti. Dizi, başlamadan önce özet kısmının çok uzun sürdüğü ile ilgili tepkiler alsa da başlamasıyla beraber izleyicilerin 3 aylık özlemi bitti ve herkes ekranlarının ve klavyelerinin başındaki yerini aldı. Bölümün romantizm dozu yüksek açılışı izleyicileri etkilerken, Pedro’nun ilk ortaya çıktığı sahne çok konuşuldu. “Krallar gibi geldiniz soytarılar gibi gideceksiniz!” ve “Kalbim adınla atmaya başladı adınla son bulacak” gecenin en çok paylaşılan alıntılarından oldu.

Sezon başında yayın günü bire düşürülen, Enver Aysever‘in sevilen programı Aykırı Sorular, yayından tamamen kaldırıldığı haberi ile izleyicileri klavyelerinin başına kilitledi. Programın yayından kalkması ile ilgili tepkilerini dile getiren izleyiciler bir yandan da basın özgürlüğü ve Enver Aysever’in yayın ilkeleri ile görüşlerini paylaştı. “Aykırı Sorular başarılı çok izlenen bir program yayından kaldırılması üzücü olmanın ötesinde düşündürücü” gibi yorumlar paylaşılırken Yekta Kopan‘ın ve Pelin Batu‘nun tweet’leri gecenin Top Tweet’leri arasında yer aldı.

Şansa Davet, yarışması dün geceyi sosyal reytinglerde dördüncü sırada tamamladı. Yarışmacıların cevaplarından birçoğu olay konusu olurken, Çita’nın neden benekli olduğuna gelen açıklama, 0 ile 1’in çarpımına verilen cevap ve Çankaya Köşküne ‘Çankırı Köşkü’ denmesi en çok tartışılanlar oldu.

Geleneksel reytinglerde AB’de beşinci olan Fatih Portakal ile Ana Haber Bülteni, Twitter reytinglerinde de günü beşinci sırada kapattı. 1.691 izleyiciden toplamda 3.177 tweet alan program yayılımda 5.651.413 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Saat Faruk Çelik'i için çaldı

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 23 Eylül 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.