MediaCat

Herkes için erişilebilir mutfak deneyimi

Bizim Yağ’ın sevilen tarifleri ve SuperFresh’in ürün içerikleriyle pişirme yöntemleri, BlindLook uygulaması üzerinden görme engellilerin erişimine sunuldu.

Kerevitaş markalarından Bizim Yağ ve SuperFresh, yapay zekâ ve sesi birleştirerek markaların ürün ve hizmetlerini görme engelli bireyler için anlaşılır ve işlem yapılabilir hale getiren BlindLook ile işbirliğine imza attı. Bizim Yağ’ın yaklaşık 600 bin aboneye sahip YouTube kanalı Hamur Bizim İşimiz’deki en çok izlenen tarifler ve SuperFresh ürünlerine ilişkin içerik ve pişirme yöntemleri BlindLook uygulaması üzerinden görme engelli kullanıcıların erişimine açıldı. İşbirliğiyle görme engelli bireylerin yemek yapma deneyiminin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Kapsayıcılık ve erişilebilirlik hedefiyle yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ve BlindLook ile başlattıkları işbirliğiyle Bizim Yağ ve SuperFresh’in tarif ve içeriklerini görme engelli tüketicilerin erişimine açtıklarını ifade eden Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal, “Bu uygulamayla kendi kategorilerinde ilk olarak EyeBrand (Görme Engelliler İçin Marka) unvanını alan markalarımızın diğer kurumlara da ilham olmasını diliyorum” dedi.

BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece ise “BlindLook olarak erişilebilirliğin ve kapsayıcılığın hayatın her alanında öncelikli olması gerektiğine inanıyoruz. Bu anlayış doğrultusunda ürün ve hizmetlerini teknolojimizle kapsayıcı hale getiren markaları EyeBrand ağımıza dahil ediyoruz. Kerevitaş’ın lider markaları Bizim Yağ ve SuperFresh’in de bu sorumluluk anlayışıyla bizlere destek olması ve EyeBrand ağımıza dahil olması mutluluk verici. Eşit ve özgür dünya hayalimizi gerçekleştirme yolunda bizimle birlikte yürüdüğü için Kerevitaş ve markalarına çok teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.