MediaCat

Geridönüşüm için ezilen logo

Coca-Cola kendi logosunu ezerek herkesi geridönüşüm yolculuğuna katılmaya çağırıyor.

Geridönüşümün tüketici deneyiminin bir parçası haline gelmesini isteyen Coca-Cola, ilk adımını Latin Amerika’da attığı global kampanyasında logosunun gücünden faydalanıyor.

WPP Open X tarafından geliştirilen ve Ogilvy New York’un yönettiği “Recycle Me” kampanyası, geridönüşüm sürecini andıran ezilmiş Coca-Cola logolarını ağırlıyor. Arjantin, Brezilya ve Meksika’da açıkhavada ve sosyal medyada boy gösteren ilanların her biri diğerinden farklı. Markanın açıklamasına göre her bir logo, Coca-Cola kutularının mekanik pres ve vakum dahil farklı teknikler kullanılarak ezilmesiyle oluşturulmuş.

Yakında tüm dünyada yayınlanması beklenen kampanya, Coca-Cola’nın Atıksız Dünya stratejisini destekleyerek, sürdürülebilirliğin kolektif bir sorumluluk olduğu düşüncesini yaygınlaştırmayı ve geridönüşümü kitlesel ölçekte teşvik etmeyi amaçlıyor.

Coca-Cola Kreatif Stratejiden ve İçerikten Sorumlu Küresel Başkan Yardımcısı Islam ElDessouky, “2025 yılına kadar ambalajlarımızı yüzde 100 geridönüştürülebilir yapmaya yönelik küresel hedefimiz doğrultusunda ürünleri yenilemek için çalışıyoruz. Dahası 2030’a kadar sattığımız her bir şişe ya da kutu için bir şişe ya da kutu toplayıp geridönüştürmeyi hedefliyoruz. Pazarlamamızı kullanarak güçlü bir mesaj iletip tüketicileri de bu yolculuğumuza katmak için eşsiz bir fırsatımız var. Recycle Me, neresi olursa olsun herkesi geridönüşüme çağırıyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.