MediaCat

Cenaze evine dönüşen ajans lobisi

Havas Şikago’dan ABD’deki intihar vakalarına dikkat çeken aktivasyon.

Reklam ajansı Havas Şikago, ABD’de bu yıl 10-16 Eylül haftasına denk gelen İntiharı Önleme Haftası’nda ofisin lobisini cenaze evine dönüştürdü.

Ülkede her 11 dakikada bir kişinin intihar nedeniyle hayatını kaybetmesinden hareketle “11 Dakika Cenaze Evi” adını alan etkinlikte tabut, çiçekler ve intihar sıklığını gösteren saatle lobide cenaze töreni canlandırıldı, dışarıya bir de cenaze arabası park edildi. Amaç, insanların ruh sağlığı hakkında daha rahat konuşabilmelerini sağlamak, konuşmaktan kaçınmanın yol açtığı üzücü sonuçlarla daha az karşılaşmaktı.  Yoldan geçenler etkinliği deneyimlemek için ajansa davet edildi.

Bir yıl önce arkadaşını intihar sonucu kaybeden ajansın baş stratejisti Will Russell, öncelikli hedeflerinin, hayat kurtaran bu tartışmalardan kaçınmamanın zorunluluğuna ışık tutmak olduğunu belirterek, “Emareleri fark etmek, ciddiyetle ilgilenmek ve bu diyalogların hayatları değiştirebilecek potansiyele sahip olduğunu anlamak çok önemli” diyor.

Bir arkadaşını intihar nedeniyle kaybeden ajans başkanı ve kreatif direktörü Myra Nussbaum ise ruh sağlığına dair konuşmaların susturulmaması gerektiğini, diğer sağlık konuları kadar olağan hale gelmeleri gerektiğini ifade ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.