Ajans dünyasına cesaret dopingi: Gut

David'in eski kurucuları, yeni ajansları Gut ile yeni Burger King'ler yaratma peşinde.

10.04.2018 - 10:57 | Tuğba Özögretmen

Ajans dünyasına cesaret dopingi: Gut

David’in kurucu ortaklarından Anselmo Ramos ve Gaston Bigio, büyük başarılara imza attıkları David’den Kasım 2017’de ayrılarak yeni bir ajans kuracaklarını açıklamışlardı. İkili yeni yolculuklarına, Miami ve Buenos Aires’te açtıkları bağımsız global kreatif ajans Gut ile başladı.

Logoları Sagmeister & Walsh tarafından tasarlanan yeni ajansın kurucu ortağı ve CCO’su olarak görev yapan Ramos’a göre ajansın ismi misyonlarını birebir karşılıyor. “Bu bizim felsefemiz. Bu üç harfin içine aldığı şeylere inanıyoruz ve ajans da tam olarak bununla ilgili, yani cesaretle. Cesaret -ajans ve müşterinin cesaret odağında bir araya geldiğinde ve müşteriler en derin sorunlarını ajanslarıyla paylaşıp onlarla farklı yollar üzerinden yüzleşmeye cesaret ettiklerinde- iş dünyasında gerçek büyüme sağlayan tek şeydir” diyor Ramos.

Bigio ise meselenin yalnızca ortaya konan işlerden ibaret olmadığını, bu işlerin sağladığı sonuçların da önemli olduğuna vurgu yapıyor: “Son birkaç yılda Burger King’in nasıl büyüdüğüne bakarsanız; bunun yalnızca yaratıcı ödüllerle değil, iletişimde yeni bir şey hayata geçirdiğinizde nasıl bir marka inşa edip onu büyüttüğünüzle ilgili olduğunu da görürsünüz.”

Geçtiğimiz yıl Brand Week Istanbul‘da konuşmacı olarak yer alan Ramos, David’den önce Ogilvy & Mather Brezilya çatısı altında Dove’un ikonik “Real Beauty Sketches” işlerine hayat vermişti.

Kaynak: Ad Age, Görsel: Gut

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.