MediaCat

2023 Lion of St. Mark ödülünün sahibi Susan Hoffman

Susan Hoffman, Lion of St. Mark ödülüne layık görülen 3. kadın oldu.

2023 Lion of St. Mark ödülünün sahibi Susan Hoffman

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin 2011’den itibaren verilen yaşam boyu başarı ödülü Lion of St. Mark’ın bu yılki sahibi, Wieden+Kennedy tarihinin en başarılı isimlerinden Susan Hoffman oldu.

Wieden+Kennedy kurucuları Dan Wieden ve David Kennedy ile Portland ajanslarından William Cane’de çalışma şansı bulan Susan Hoffman, Wieden+Kennedy’nin kurulmasından kısa süre sonra ajansa 1983 yılında sekiz numaralı çalışan olarak katıldı. Hoffman, junior art direktörlükten ajansın ilk kadın kreatif direktörlüğüne uzandı, Nike ve diğer markaların global kreatif liderliğini üstlendi.

Nike, Levi’s, Chrysler, Squarespace, Old Spice gibi markalar için çalışan Hoffman, Wieden+Kennedy Amsterdam ve Londra ofislerini açarak ajansın küreselleşmesine katkı sağladı. Londra’ya dönerek son iki yıl boyunca kreatif departmanın yönetimini üstlendi ve bu yıl Portland’a döndü.

Hoffman, bir süreliğine ajansın deneysel reklam okulu W+K 12’in yönetimini üstlenerek sektöre yeni yeteneklerin kazandırılmasında rol oynadı. Dan Wieden ve David Kennedy’nin vefatlarının ardından ajansın ruhani lideri haline geldi.

Cannes Lions Başkanı Philip Thomas, ödülün Hoffman’a verilmesiyle ilgili, “Bu yıl Lion of St. Mark’ı sektörün öncüsü Susan Hoffman’a takdim etmekten mutluluk duyuyoruz. Yaratıcılığı insanlar, iş dünyası ve toplum için itici bir güç olarak kullanma niyetiyle statükoya meydan okumadaki benzersiz bakış açısı ve yeteneğini yansıtan etkileyici çalışmalarıyla Susan, son 40 yılda sektörün ve yaratıcılığın ilerlemesinde önemli rol oynadı. Kendi yaratıcı yollarında çok kişiyi destekledi. Susan’ı yaratıcı serüvenini paylaşmak üzere sahnede ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Susan Hoffman, 2020 yılında Mary Wells Lawrence’ın ve geçen yıl Colleen DeCourcy’nin ardından Lion of St. Mark ödülüne layık görülen üçüncü kadın oldu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.