Evian’dan çevre dostu etiketsiz şişeler

Fransız su markası yüzde 100 geridönüştürülmüş malzemeden üretilen etiketsiz şişelerini tanıttı.

13.07.2020 - 14:19 | Arzu Nilay Kocasu

Danone çatısı altında faaliyet gösteren ve Nisan 2020’de faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde geçerli karbon nötr sertifikasını alan Fransız su markası Evian, geçtiğimiz hafta, iki yıllık bir araştırmanın ürünü olan yeni şişesini tanıttı.

Markanın kullanılmış şişelerden elde edilen geridönüştürülmüş PET kullanılarak üretilen yeni şişesinde, plastik ve tutkal kullanımını engellemek adına, etiket bulunmuyor. Marka adı ve içerik bilgilerinin şişenin üzerine oyulduğu, barkodun ise şişenin halihazırda geri dönüştürülemeyen tek yeri olan kapağına basıldığı yeni şişeleri kullandıktan sonra geridönüşüme yollamak mümkün.

Yalnızca 40 CL ebatlarında ve ev dışı tüketime özel üretilen şişelere evianchezvous.com, la Grande Epicerie de Paris, Cojean ve belirlenen otellerden erişmek mümkün.

Yüzde 100 geridönüştürülmüş malzemeden ve yüzde 100 geridönüştürülebilen ilk etiketsiz şişeyi piyasaya sürmenin gururunu yaşıyoruz! Döngüsel ekonomi ve karbon ayak izimizi azaltmak için adılmış bir adım daha. Bu inovasyonu mümkün kılan tüm ekibimize teşekkürler.

Kaynak: Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.