Burger King’den alkolsüz bira hamlesi

The King's Cup, İsveç ve Danimarka'daki Burger King restoranlarının menüsüne eklendi.

13.07.2020 - 10:40 | Arzu Nilay Kocasu

Fast-food devi Burger King, restoranlarında sunmak üzere kendi alkolsüz bira markasını üretmeye başladı. Üretimi Kopenhag menşeli bira üreticisi Mikkeller tarafından gerçekleştirilen ve markanın İsveç ve Danimarka’daki restoranlarının menülerine eklenen “The King’s Cup” hakkında yapılan duyuruda içeceği hamburgerlerine iyi eşlik edecek “ferah, yoğun ve alkolsüz bir yaz birası” olarak tanımlayan Burger King’in Danimarka pazarlama müdürü Daniel Schröder, geniş bir kitleye hem lezzetli hamburger hem de hakiki butik bira sunabilmenin gerçekten heyecan verici ve fast-food sektörü için yepyeni bir hamle olduğunu belirtti.

Schröder, hamburger ile biranın birlikte çok iyi gittiğini ve biralarının alkolsüz olmasının -markanın ruhuyla tamamen uyumlu olarak- tüketiciye eğlence ve rahat bir haz sunduğunu belirtirken, Mikkeller Kurucusu Mikkel Bjergsø ise Burger King işbirliğiyle daha geniş bir hedef kitleye ulaşmayı amaçladıklarını söyleyerek şöyle devam etti: “Mikkeller hayatına başladığında hedefim herkese kaliteli bira sunmak ve biranın standardını yükseltmekti. Alkolsüz bira Danimarka’da hızla yükselen bir trend ve alkolsüz biranın ‘gerçek’ bira –hatta gerçekten iyi bir bira tadında- tadında olabileceği mesajını yaymaya yardımcı olmak istiyoruz.”

The King’s Cup’ın ambalajında, Mikkeller’in imza karakterleri Burger King üniformalarıyla yer alıyor.

KING'S CUP ??

Did you know? ⁠

That Burger King on Strøget in Copenhagen was one of the central places for the beginning and development of Danish hiphop?⁠

This is an ode to this legendary location. ⁠

And a celebration that you now can get awesome beer at Burger King ?⁠

King's Cup is out now. Grab yours at your local Burger King in ?? and ?? ??⁠

We promised to tell you that you wouldn't get your beer in a plastic cup, but in the can instead. Which is nicer if you ask us!

Mikkeller HQ paylaştı: 23 Haziran 2020 Salı

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.