Minecoin’e dönüşen eski elektronik cihazlar

Elkjøp ve Microsoft, İskandinavya'da eski elektronik cihazlarının geridönüşüme kazandırılmasını Minecraft ile teşvik ediyor.

23.09.2022 - 16:17 | Sencer Uçar

Minecoin'e dönüşen eski elektronik cihazlar

İnsanların kullanmadıkları elektronik cihazlarını geridönüşüme kazandırmayı hedefleyen tüketici elektroniği perakendecisi Elkjøp, genç kitleyi hedeflediği yeni kampanyasında rotasını dünyanın en popüler oyunlarından Minecraft’a çeviriyor.

İskandinav ülkelerini kapsayan NORD DDB imzalı Urban Miner kampanyasında eski elektronik cihazlarını markaya getirenler karşılığında Minecraft’ın oyun içi para birimi Minecoin kazanıyor. Oyunculara verilen Minecoin’in miktarı ise getirilen cihaza göre değişiyor. Böylece, kitleye hangi materyallerin geridönüşümde daha kıymetli olduğunun da öğretilmesi amaçlanıyor.

Elkjøp İskandinavya Oyun Pazarlama Müdürü Nils Martin Øyo, “Urban Miner ile dünyanın en büyük hobisinden faydalanarak yeni hedef kitleleriyle buluşmayı ve önemli bir mesajı yaymayı hedefliyoruz. İskandinav evlerinde geridönüştürülmeyi bekleyen milyonlarca eski cihaz var. Tıpkı Minecraft’ta karakterlerin yeni bir şeyler yapabilmek için materyal çıkardığı gibi, biz de insanlardan kullanmadıkları elektronik cihazlarını ‘çıkarmalarını’ bekliyor ve içlerindeki değerli materyallerden faydalanmayı umuyoruz” yorumunda bulundu.

Nord DDB ekibinden Jens Østrem, kampanyayı, “Bu, özünü popüler kültürden alan bir sürdürülebilirlik inisiyatifi. Hedef kitle neredeyse orada çalışıyoruz ve harekete geçmelerini kolaylaştırıyoruz. Minecraft, yaratmak için insanların problem çözme hünerlerini kullanmalarının; sanal evrenin gerçek dünyaya yardım eli uzatmasının güzel bir örneği” sözleriyle değerlendirdi.

Minecraft’ın sahibi konumundaki Microsoft adına açıklama yapan Xbox Avrupa İçerik ve Üyelik Lideri Nicholai Hamre ise sürdürülebilirlik adına farkındalık yaratmak adına her daim yeni yollar aradıklarını belirterek, “Minecraft’ın daha iyi bir dünyaya ulaşmada önemli bir ilham kaynağı olabileceğini düşünüyoruz. Urban Miner kampanyasında Elkjøp ile çalışmak memnuniyet verici. Umuyoruz ki bu kampanya eski elektroniklerin geridönüşümü için her kuşağa ilham verecek. İnsanların eski eşyalarını en yakın mağazalara ulaştırmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Elkjøp Nordic
  • Reklam Ajansı: NORD DDB
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.