Bu yaz sahilde moda McDonald’s

Marka sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında plastik pipetlerinden mayo koleksiyonu hazırladı.

17.07.2020 - 11:26 | Arzu Nilay Kocasu

Sürdürülebilirlik faaliyetleri kapsamında restoranlarında plastik pipet kullanımını sonlandıran McDonald’s Avusturya, kağıt pipete geçişiyle birlikte elinde kalan plastik yığınını değerlendirmek için yeni bir projeye imza attı.

Artık hiçbir işe yaramayan ve bir köşede durmaları halinde günün birinde okyanusun dibini boylamaları muhtemel sarı – kırmızı ikonik pipetlerini ileridönüşümle değerlendiren McDonald’s, VICE’in reklam ajansı ayağı Virtue işbirliğinde, plastik pipetleri ve kullanılmış plastik milkshake bardaklarından bir mayo koleksiyonu hazırladı.

Proje hakkındaki hislerini “Geridönüştürülmüş malzemeden hazırlanan ve klasik pipetlerimizden ilhamla tasarlanan eşsiz ve sürdürülebilir mayo koleksiyonumuzu duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz” sözleriyle özetleyen McDonald’s Avusturya Pazarlama Direktörü Benedikt Böcker, Virtue ile işbirliğiniyse şöyle yorumladı:

“Viyana’daki yerel ajansımız Virtue ile sürdürdüğümüz yakın ve uzun soluklu işbirliğinden memnunum. Birlikte eşsiz projeler hayata geçirdik ve sürdürülebilirlik iletişimimizde yeni dönüm noktaları oluşturduk.”

Sınırlı sayıda üretilen mayolar, McDonald’s’ın internet sitesinde yapılacak çekilişin ardından sahiplerine ulaştırılacak.

KÜNYE

  • Reklamveren: McDonald's Avusturya
  • Reklam Ajansı: Virtue
Kaynak: Lareclame.fr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.