Daima yeniliklerle Brand Week Istanbul

5-9 Kasım tarihlerinde Sınır Tanımayan Fikirler temasıyla Zorlu PSM'de gerçekleşek Brand Week Istanbul katılımcılarını bu yıl pek çok yenilik bekliyor.

28.09.2018 - 14:41 | MediaCat

Daima yeniliklerle Brand Week Istanbul

Gerçek fikirlerin hayata geçirilmesine engel olan yegâne şey sınırlardır. Sınır tanımamak, yaratıcıların hayal bile edemeyecekleri noktalara götürebilir insanlığı. Ancak asıl mesele sınırlara karşı olan yaklaşımda gizli. Engeller kimileri için bir düşün sonu gibi görünse de engellerin sınırları dahilinde yaratıcı olunabileceğini de hiç düşündünüz mü?

Yaratma Cesareti kitabında, insan hayatında sınırların sadece önlenemez değil, aynı zamanda değerli olduğunu söyleyen Rollo May’e göre, yaratıcı edimin kaynağı da sınırlamalardır ve bu sınırlamalara karşı ortaya çıkmaktadır.

Sınır Tanımayan Fikirler temasıyla gerçekleşecek olan ve bu yıl altıncısı düzenlenen, EMEA bölgesinin en büyük iş ve markalar dünyası buluşması Brand Week Istanbul; bu yıl sınır tanımayan markalar ve konuşmacılarıyla sınır tanımayan fikirleri ağırlayacak. Öncesinde ise etkinliğin bu yılki yeniliklerine göz atalım.

Çalışma hayatının geleceği

Brand Week Istanbul’un bu yılki yeniliklerinden biri, Kolektif House’un tasarım sponsoru olarak yer aldığı Future of Work alanı. Zorlu PSM içindeki Sky Lounge’ta kurulacak bu alanda çeşitli paneller ve alanında uzman konuşmacılarla çalışmanın geleceğine ışık tutulurken, kurumların çalışanlarına ayrılan özel bölümlerle yeni nesil çalışma düzeni bizzat işlerlik kazanacak. A New Way of Working başlıklı program kapsamında kurumiçi çeşitlilik ve adaptasyon süreci odağında işgücünün geleceği, zaman ve mekândan bağımsız çalışmanın yeni yolları, yeni nesil çalışma alanları ve işyerinde sağlığın önemi tartışılacak.

Kadın girişimcilerin buluşma noktası

Bu yıl ilk defa düzenlenen Startup Academy ile kadın girişimciler ve iş dünyası Brand Week Istanbul’da buluşuyor.

Bu yıl ilk defa düzenlenen Startup Academy ile kadın girişimciler ve iş dünyası Brand Week Istanbul’da buluşuyor. Brand Week Istanbul Startup Academy programıyla, Türkiye ve dünyada öne çıkan girişimlerin kadın kurucularına ve yöneticilerine pazarlama, satış ve iletişim alanlarında iki gün boyunca konunun uzmanı yerli ve yabancı eğitmen ve mentorlardan oluşan bir kadroyla eğitim verilecek, networking imkânı sağlanacak. Programa kabul edilen girişimciler, sektörün önde gelen firmalarının karar vericilerine ürün ve hizmetlerini anlatma imkânı elde ederken, markalar ve ajanslar da bu girişimlerle işbirliği yapma fırsatını değerlendirecekler.

Değişen araçlarla birlikte gelen yeni nesil pazarlama kuralları ve çözümleri, bunların dijital çağda nasıl uyarlanması gerektiği, markaya ve kategoriye uygun şekilde nasıl esnetilebileceği ve uygulanabileceği, bu uygulamaları gerçekleştirirken veriden doğru şekilde nasıl faydalanabileceği Startup Academy’de ele alınacak konulardan yalnızca birkaçı. Bununla birlikte yenilikçi çözümleri olan girişimler, marka liderleri, üst düzey yöneticiler ve yaratıcı liderler bir araya gelerek birbirlerinin ihtiyaçlarını daha gerçekçi şekilde anlayacaklar.

Yeniden tasarlanan fuaye alanı

Yeniliklerini Zorlu PSM alanının kullanımıyla destekleyen Brand Week Istanbul, tasarımını Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’nin üstlendiği, uygulamasını ise Terminal Mimarlık’ın yaptığı daha geniş ve kapsayıcı bir stant alanıyla katılımcılarına merhaba diyecek bu yıl. Düzenlemenin hikâyesini şöyle anlatıyor Mimar Nevzat Sayın:

“Zorlu PSM, mekânsal nitelikleriyle kendi başına güçlü bir mimari etkiye sahip. Brand Week’in katılımcı ve ziyaretçilerinin gereksinimlerini düşündüğümüzde, bu mekânsal özellikleri bir sınırlandırma olarak görmedik ve tasarım kararlarımızın asal verilerine dönüştürdük. Yansıtıcı ve koyu yüzeylerin hâkimiyeti ve her katta farklılaşan kat planlarını göz önünde bulundurduğumuzda mekâna eklenecek olan her yeni şeyin planlanmış bir strüktürün parçası olması gerektiğine karar verdik. Bu strüktürü de ana salonun bitişiğinden kopararak kuvvetli bir sirkülasyon akışı yaratması için tek taraflı olarak ızgara bir sistem (grid) kurduk. Böylelikle mimariye eklemlenen geçici strüktürde katılımcılar, bütün grafik elemanlarıyla ve olanaklarıyla kendi markalarını ifade ederlerken mimari bir bütünselliğin parçası olacaklar.”

Markaların kendi kurgularıyla stant alanlarında ayrıştığı düzenleme, katılımcıların da lounge alanlarında keyifli dakikalar geçirmesini sağlayacak.

BWI ve GMK işbirliği

Brand Week Istanbul bu yıl Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğinde geleceğin yaratıcı isimlerinin mentorlarla buluşmasına ev sahipliği yapacak. 7-8 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek ve toplamda dört oturumdan oluşacak Portfolyo Değerlendirme Buluşmaları’nda, tasarım bölümü öğrencileri ve junior art direktörler portfolyolarını sektörün yaratıcı profesyonellerine sunma fırsatı bulacaklar. Oturumların 40 kişilik kontenjanla sınırlı tutulduğu etkinliğe katılmak isteyen genç yetenekler, Brandweek.com adresinden başvuru yapabilir.

MediaCat Store’la eğitime destek

Brand Week Istanbul kapsamında bu yıl, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) Anadolu’da Bir Kızım Var projesine katkı sağlamak adına MediaCat Store projesi hayata geçiriliyor. Sektörün yaratıcı profesyonelleri Uğurcan Ataoğlu, Hakkı Mısırlıoğlu, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haluk Erkmen, Kenan Ünsal ve Özge Güven’in proje kapsamında tasarlayacakları kupadan kalem kutusuna, not defterinden bez çanta, şapka ve tişört ürünlerine kadar MediaCat, Brand Week Istanbul, Felis ve Lovemarks markalı ürünlerin satışından elde edilecek tüm gelir, kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak adına ÇYDD’ye bağışlanacak.

YouTube Pulse ilk kez Türkiye’de

Bugüne dek dünyanın pek çok farklı ülkesinde gerçekleşen, YouTube dünyasına dair son gelişmelerin konuşulduğu, teknolojinin ve eğlencenin aynı sahnede buluştuğu YouTube Pulse etkinliği, 9 Kasım’da Brand Week Istanbul’da gerçekleşiyor.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek YouTube Pulse etkinliğinde YouTube’un hem reklamveren hem ajans hem de içerik üreticileri açısından sunduğu son yenilikler konuşulacak.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek etkinlikte YouTube’un hem reklamveren hem ajans hem de içerik üreticileri açısından sunduğu son yenilikler konuşulacak. Marka, ajans ve içerik üreticilerinin YouTube yolculuklarıyla ulaştıkları başarı hikâyelerini anlatmak üzere sahnede yerlerini alacakları etkinlikte ayrıca yılın ses getiren sanatçılarından sürpriz performanslar, YouTube’un global pazarlama ekibinden konuklar ve ünlü isimlerin moderatörlüğü eşliğinde gerçekleşecek interaktif paneller YouTube Pulse’a renk katacak. YouTube dünyasına dair son gelişmeleri öğreneceğiniz YouTube Pulse etkinlik programının detaylarına, Brand Week Istanbul mobil uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

Brand Week Istanbul uygulamasını App Store'dan indir

Brand Week Istanbul uygulamasını Google Play'den indir

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.