Türkiye’nin en sevilen markaları karşınızda

MediaCat'in Ekim sayısı Türkiye’nin Lovemark’larını ağırlıyor.

02.10.2020 - 11:14 | MediaCat

Dile kolay 13 yıldır, Türkiye’nin en sevilen markaları MediaCat sayfalarından duyuruluyor. Ipsos işbirliğiyle hazırlanan Türkiye’nin Lovemark’ları araştırmasının sonuçları bu kez de 16 kategoride belirlendi ve MediaCat’in Ekim sayısının kapağına yerleşti.

Kategorilerdeki lovemark’ları akla ilk gelen marka olma, yakınlık duyma, beklenti ve ihtiyaçları karşılama ve asla vazgeçilemeyecek kadar sevilme soru seti üzerinden ortaya koyan araştırmada bu yıl da hem liderleri hem de kategorinin en sevileni olma unvanını zorlayan markaları kıymetli içgörüler bekliyor.

Ya içindesin çizginin ya da dışında!

Brand Week Istanbul yaklaşırken MediaCat de küçük bir yazılı fragman sunuyor. 9-13 Kasım’da online gerçekleşecek etkinliğin bu yılki teması içinde bulunduğumuz yıla bir referans niteliğinde: Çizginin Dışındakiler. Bu sayıda BWI konuşmacılarından Tiny Giant Kurucusu Richard Norton, MIT Sloan School’s Initiative – Digital Economy Profesörü Michael Schrage, Ogilvy İngiltere Başkan Yardımcısı Rory Sutherland ve Seramik Mimari ve Kütüphaneci Martin Kunze’nin hikâye ve söyleşilerini bulacaksınız.

Mağaza yatırımlarına devam

Lügatına deneyim entegrasyonunu eklemeyen hiçbir mağazanın hayatta kalmasının mümkün olmadığı bir dönemdeyiz. “Müşterilerin AVM’lerde en çok görmek istediği anchor markalardan biriyiz. Bir yandan deneyimi ve performansı artırmak üzerine çalışmaları sürdürürken diğer yandan teknoloji yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” diyor Nurçin Koçoğlu. Sohbetin detayları Ekim sayısında.

Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Genel Müdür Yardımcısı

Neden Önemli: Yerel marka tüketmek

Gıda, tekstil ve kozmetik sektörünün yerel üreticileriyle birlikteyiz. Urla’da HİÇ markasını yaratan Duygu Özerson Elakdar, blogger’lıktan marka sahipliğine uzanan hikâyesiyle Nil Ertürk, tekstil sektöründe kot kumlama yaparken ölümcül bir hastalığa yakalanarak temiz moda mücadelesine başlayan Abdulhalim Demir ve doğal kozmetiğin akla gelen ilk yerel oyuncularından Homemade Aromaterapi’nin kurucusu Aslı Bilgin… Sorumuz belli; yerel marka tüketmek neden önemli?

Toplumun her kesimine sesleniş

Pandeminin ilk günlerinden bu yana kaynaklarını en kritik önceliklere yönlendiren Coca-Cola Türkiye, ara verdiği iletişim faaliyetlerine yeni bir kampanyayla start verdi. Aç Kendini Hayata kampanyasının yerel ayağını Elif Kaypak’tan dinledik.

Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İş Birimi Pazarlama Direktörü Elif Kaypak

Telefonlarımızdan ne bekliyoruz?

Telefonların haberleşme pratiklerine dair nitelikleri göz ardı edilir oldu. Ceplerde taşınan cihazlar hem mevcut mecraları takip etmek hem de her bireyi birer yayıncı kılan sosyal mecralar üzerinden birer medya kanalına dönüştü. Telefonlarımızda medya tüketiyor, oyun oynuyor, sosyal mecralarda dolanıyoruz. Peki, gerçekten akıllı telefonlardan ne bekliyoruz? Sorunun cevabı FikriMühim’le gerçekleştirdiğimiz araştırmanın detaylarında.

İlişkilerimiz derinleşti

Arkasına köklü değişim rüzgârlarını, yanına ise yepyeni mürettebatını alan Leo Burnett İstanbul, sektörde kararlı adımlarla yol almaya devam ediyor. Ajansın yeniden yapılanma sürecini, dümenin başındaki isimler MediaCat okurları için anlattı.

İkinci görüşte aşk

WARC İçerik Başkanı David Tiltman’a göre bugün yalnızca elektronik cihazların değil, tuvalet kağıdının bile bir kutudan çıkarılma anı olduğu hesaba katıldığında, giderek daha kritik bir evre haline gelen SMOT’u (Second Moment of Truth) hafife almamak gerektiği ortada.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.