MediaCat

MediaCat’in Kasım sayısı sınır tanımayanlar için!

2000 sonrası sınırları aşan işler, Fark Yaratan Kadınlar ve sınır tanımayan Brand Week Istanbul konuşmacılarıyla söyleşiler… MediaCat Kasım sayısı karşınızda!

MediaCat’in Kasım sayısı sınır tanımayanlar için!

Brand Week Istanbul’a günler kala, sınır tanımayan fikirlerin peşine düştük. Büyüklü küçüklü onlarca hikâye, kampanya, insan… Başlıklara beraber göz atalım.

Think without borders

MediaCat'in Kasım sayısı sınır tanımayanlar için!Bulundukları dönemin tanımlayan, koşulları belirleyen, sınırları çizen tüm anlatılarını şu veya bu şekilde aşmayı başaranlar çok berrak şekilde kalır zihinlerde. Aynı yarışı koşanların dahi durmayı göze alıp alkışını toplayacak şekilde…

Sınır tanımayan bu düşünce biçiminden ilhamla reklamcılara sorduk: 2000 sonrasında, sizin imzanızı taşımayan, “sektörün o dönem için sınırlarını aşan iş budur” diyebileceğiniz reklam hangisi?

Disney bana hâlâ ilham veriyor

Walt Disney’in pek çok kült yapımında görev almış, Alaaddin’in Cini dahil olmak üzere pek çok orijinal karakterin yaratıcısı unvanını taşıyan animasyon sanatçısı Eric Goldberg, Brand Week Istanbul’a geliyor. Goldberg’in vaadi kısa ve net: Mickey gibi “Oh boy!”” dedirtecek bir sunum için hazır olun.

MediaCat'in Kasım sayısı sınır tanımayanlar için!

“Sınırları sevdiklerinizle aşabilirsiniz”

Amazon nehrini boylu boyunca, kaynağından denize kavuştuğu noktaya kadar 860 günde yürümek… Elindeki kamera dışında, ıssız bir adada ekipmansız ve yapayalnız iki ay geçirmek… Bütün bunlar olurken beslenmek ve uyumak bir yana, birbirinden başarılı televizyon programları çekebilmek… Bu yıl Brand Week Istanbul’da ağırlayacağımız İngiliz Kaşif Ed Stafford ile söyleşimiz Kasım sayısında.

MediaCat'in Kasım sayısı sınır tanımayanlar için!

Ne kadar gönüllüsünüz?

Türkiye’de gönüllülük oranı yüzde 5. Ortada böylesine düşük bir performans varken, bireysel çabaların kolektif bir uğraşla değişimi tetiklediği kurumsal gönüllülüğü tartışmak için biraz vites büyütmek gerekiyor. Hem de olanca hızla. Verilerle ve uzman görüşleriyle ele aldığımız kurumsal gönüllük haritası MediaCat sayfalarında.

Fark Yaratan Kadınlar 2018

Dünyaya bıraktığımız iz, hikâyelerimizle var oluyor. Bazılarımızınkilerse daha büyük puntolarla yazılıp daha kalıcı izler bırakıyor. Kişisel yolculuğuna; iş dünyasına, topluma ve dünyaya fayda sağlayacak şekilde yön veren, değişime sarılan ve zamanın önünde koşan 10 kadın liderin iz bırakan hikâyelerini dinleyeceksiniz. İlham perilerinizi serbest bırakın.

Ünlü – Ünsüz uyumsuzluğu

Yıllardır şöhret olmanın ve şöhretten düşmenin ne kadar kolay olduğunu anlatıp duruyoruz. Bugünün ünlüleri bizimkine benzediğini fark ettiğimiz hayatlarıyla aramızda dolaşırken, sıradışı bir jestle ünlüler kervanına katılan sıradan insanlara da yabancı değiliz. Elbette şöhretin değişen doğasına yönelik bu iki gerçeğin farkında olmamız, kaçırdığımız noktalar olmadığı anlamına gelmiyor.

Yaratıcılığın İzinde: Massimo Bottura

İtalya’nın kendine has tevazusu, içinde derin tatlar barındırır. Tıpkı Massimo Bottura gibi. Dünyanın en iyi beş restoranından biri seçilen 3 Michelin yıldızlı Osteria Francescana’nın şefi Bottura’nın, kusurların peşinden gitmesi de bundan.

MediaCat'in Kasım sayısı sınır tanımayanlar için!

2012’de İtalya’yı vuran depremin ardından parmesanı baş tacı ettiği “Risotto cacio e pepe” tarifiyle üreticilerin yüzünü güldüren, Six Tortellini tabağıyla “an”dan zevk alıp yemeğe saygı duymayı hatırlatan ve İtalyan mutfağının köklü geleneklerine kafa tutan Bottura’nın mutfağına eşlik eden güçlü bir unsur daha var: Şiirsellik.

Suriyelilerin Türkiye yolculuğu

Zorunlu göç hareketinin sekizinci yılına girerken yaşama hakları ellerinden alındığı için doğup büyüdükleri vatana veda etmek zorunda kalan 3 milyonu aşkın mülteci, bugün Türkiye topraklarında yaşama tutunmaya çalışıyor. Ipsos’un gerçekleştirdiği Suriyeli Mülteci Monitörü Raporu ile Türkiye’de yaşayan Suriyeli mültecilerin ekonomik ve sosyal hayata katılımları mercek altında.

Tek tuşla market alışverişi

Online alışverişte tekstil, teknoloji, giyim derken sıra market alışverişine geldi. Fiyat avantajı, hızlı gönderim, kullanım kolaylığı gibi imkânlarla tüketicinin market alışverişindeki yeni kapısı olan online market uygulamaları, fiziki mağazalara karşı giderek güçlenen bir kalem olarak karşımızda duruyor. FikriMühim’in yaptığı araştırmayla, online market uygulamalarının performansına göz atın.

“Aynası iştir kişinin cinsiyete bakılmaz”

Eczacıbaşı Spor Kulübü elde ettiği birbirinden değerli başarılar arasına Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından verilen Kadın ve Spor Dünya Ödülü’nü de ekledi. Yarım asırdır voleybola verdiği destekle “benzer değerleri, benzer hedefleri paylaşanlara daha iyisini yapabilmeleri için ilham veren” kulübün başarısının ardında, Faruk Eczacıbaşı’nın altını çizdiği bu sözler var.

Ad Age’te ne var ne yok?

Artık reklam teknolojileri, yapay zekâ ve veri açıkhavayı dönüştürmeye hazır! Lider arama, yönetim kurulu ve liderlik danışmanlığı şirketi Spencer Stuart’tan Greg Welch, CMO rolüne talip olan pazarlama profesyonellerinde olması gereken nitelikleri, Renegade Kurucu ve CEO’su Drew Nessier’e anlatıyor!

Sektör temsilcileri müthiş hızlı değişen dünya, yalan haberler, aldatıcı reklamlar ve çok ama çok daha fazlasından duydukları endişeleri anlatıyor!

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.