MediaCat

Bir teknoloji liderinin küresel serüveni

Ayşegül İldeniz’in yeni kitabı “Ayşegül Işınla Bizi” ve aynı adlı podcast serisinin lansmanı gerçekleşti.

İzmir’den Silikon Vadisi’ne uzanan yaşamı boyunca birçok birey ve topluluğa dokunan; inovasyon, yapay zekâ ve teknoloji alanlarında öncü görevler üstlenen Ayşegül İldeniz’in yeni kitabı “Ayşegül Işınla Bizi” raflardaki yerini aldı. Kitabın ve Vestel sponsorluğunda hayata geçen aynı adlı beş bölümlük podcast serisinin lansmanı, dün akşam Zorlu PSM Touché’de Levent Erden moderatörlüğünde gerçekleşti.

İldeniz’in Afrika’dan Amerika’ya farklı kıtalarda tanık olduğu hikâyelerin, dokunduğu insanların ve bugüne kadarki üretimlerinin izini süren kitap, İldeniz’in yaşam öyküsünün yanı sıra okurları “geleceği yaratmanın heyecanı”na ortak olmaya davet ediyor.

Ayşegül İldeniz, kitabı kaleme alma motivasyonunu şu sözlerle anlatıyor: “Kendim ve etrafımdakiler için düşler kurdum, sonra da gerçekleştirmek için hem kendimi hem de etrafımdakileri o düşlere ışınlamaya çalıştım. Bu yolculuk sırasında hem kendim değiştim hem de teknoloji dünyayı değiştirdi. Kitap, benim ve dünyanın dönüşüm yolculuğu. Kariyerimin ilk zamanlarında internet dalgasıyla gelen inanılmaz dönüşüme şahit oldum ve bu dönüşümün parçası oldum. İnsanlığı ve ülkeleri nasıl değiştirdiğini gördüm. Şimdi yapay zekâ ve yeni teknolojilerle aynı muazzam boyuttaki dalgayı görüyorum. Önümüzde birkaç yıllık bir fırsat penceresi var. Kitabımdaki örneklerde, eğer düşleyip aksiyona geçebilirsek yeni dalga ile kocaman bir dönüşümün parçası olabileceğimizin anahtarlarını vermeye çalışıyorum. Bunu, elimden geldiğince yüksek sesle kendi ülkemdeki insanlar için seslendirmeye çalışıyorum.”

2015’te Fast Company tarafından dünyanın en yaratıcı 100 kişisinden biri seçilen Ayşegül İldeniz, global teknoloji devi Intel’de yeni teknolojiler grubu dünya başkan yardımcılığı ve ABD’nin akıllı enerji öncüsü SSN’de COO’luk yaptı; akıllı teknolojiler üzerine çok sayıda ödül aldı. İldeniz, çeşitli global kurumlarda yönetim kurulu üyesi ve Silikon Vadisi’nde girişimci ve danışman olarak görev yapmayı sürdürüyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.