MediaCat

Philip Kotler’den ekonomik durgunlukta büyümenin yolları

‘Küresel Pazarda Büyümenin 8 Yolu’ çıktı.

Philip Kotler’den ekonomik durgunlukta büyümenin yolları

Ekonomik durgunluğun hüküm sürdüğü bir dünyada büyümek ve zenginleşmek mümkün mü? Dünyaca ünlü pazarlama duayeni ve akademisyen Philip Kotler, kardeşi Milton Kotler ile beraber kaleme aldığı ‘Küresel Pazarda Büyümenin 8 Yolu’nda bu soruya yanıt veriyor. Kitap, küresel ekonomiyi bekleyen zorlu günlerinde girişimcilere rehberlik etmek için hazırlandı.

2000’li yıllara sancılar eşliğinde veda eden küresel ekonomi, yakın gelecekte de kendini toplayacağa benzemiyor. Gelişmiş ülkeler bugün hâlâ 2007-2009 arasının yaralarını sarmaya çalışıyorlar. Yeni bir finans krizi endişesi bir türlü geride bırakılamıyor; bölgesel ticaret odağı haline gelmek isteyen Türkiye gibi ekonomiler de bu endişeyi gittikçe artan oranlarda paylaşıyorlar. Bu durumun ne zaman değişeceği belirsizliğini koruyor.

Philip Kotler'den ekonomik durgunlukta büyümenin yolları

Kotler kardeşler bu iklimi tanımlayan, önümüzdeki on yılda etkili olacak mega trendleri tespit ediyor ve şirketlerin kârlı ve sürdürülebilir bir büyüme için yürüyecekleri yolun izini sürüyorlar. Çeşitli büyüme teorilerini günümüz ekonomik koşullarını da kapsayacak şekilde genişletip yeniden ele alıp buradan çıkan pratik sonuçları okuyucu ile paylaşıyorlar.

Ekonomiler küçülürken şirketler nasıl büyür? Bu soruya verilecek 8 tane cevap var.

Satın almak için tıklayın: İdefix / Kitap Yurdu

Fotoğraf: maysbusinessschool@flickr

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.