MediaCat

Türkiye’nin en yaratıcı 50’si MediaCat Nisan sayısında

MediaCat Nisan sayısı raflarda, Kenan Ünsal’ın tasarladığı kapağımızda ise bolca ilham var.

Türkiye’nin en yaratıcı 50’si MediaCat Nisan sayısında

MediaCat’in gelenekselleşen seçkilerinden biridir En Yaratıcı 50. Bu sayıda umuyoruz ki siz de kreatif dünyayla sınırlı kalmayıp, yaratıcılığa özgü oyunbozanlığı kendi faaliyet alanlarına taşıyan ve orada fark yaratan birbirinden kıymetli isimlerle tanışacak ve kendilerinden ilham alacaksınız.

Ajanslar tabeladır…

“… ve onlara ruh üfleyen içindeki insanlardır” diyor Ayşe Aydın. Global bir ajans grubunda nadir rastlanır türden bir start-up ruhunu yaşatan kreatif direktörler ekibinin gücüyse, yeri geldiğinde güçlerini birleştirme ve farklı ihtiyaçlara yönelik esnek ekipler kurabilme kabiliyetinden ileri geliyor. Publicis ekibiyle sohbet ettik.

Türkiye’nin podcast güncesi

Geçtiğimiz yıldan bu yana oyun alanına giren markaların sayısındaki dramatik artışla popülaritesi iyice yükselen podcast dünyasında bugüne kadarki en kapsamlı araştırma tamamlandı. Ipsos ve Podbee Media ortaklığında hayata geçirilen Türkiye temsili araştırmayla, Türkiye’deki podcast dinleyici profili ve tercihleri en net biçimde karşınızda.

Sanatçılar, dinleyiciler ve müzik aşkına

Spotify Güney Avrupa Müzik Direktörü Melaine Parejo ile 2020’de yatırımlarını iyice artırdıkları Türkiye pazarına dair beklentilerini, platformun sanatçılar, podcast üreticileri ve kullanıcılar için neler vaat ettiğini konuştuk.

Spotify Güney Avrupa Müzik Direktörü Melanie Parejo

“Daha seçici bir tüketiciyle karşı karşıyayız”

İş ve markalar dünyası için zorlaşan koşullar, inovasyon ve anlam/fayda iletişimi konularını da ön plana çıkardı. Pandemi sürecinin meydan okumalarına yeniliklerle yanıt veren Yıldız Holding’in Kerevitaş ve Yağ İş Birimi’nden sorumlu yeni CMO’su Verda Duysak ile bir araya geldik.

Etkileşimde yeni mayınlar

Pandemi dönemiyle birlikte sosyal medyada geçirilen sürenin artışını takiben pazarlamacıların gözünde sosyal medyaya yönelik en büyük hedef, yeni müşteri kazanımı olarak güncellenmiş durumda. Buna karşılık müşteri deneyimini iyileştirme ve içgörü edinme hedeflerine verilen önem kaybı, hedef kitlesiyle etkileşimi ve bağını artırmak isteyen markalar için karşılaşacakları yeni mayınlar olduğu anlamına geliyor. Peki, ajanslar markalarını bu mayınlardan korumaya nasıl hazırlanıyor?

Neden Önemli: Yeni araştırma tasarımı

Değişimi konuşurken, belki de son bir yılda ihmal ettiğimiz en büyük paydaşlardan biri araştırma şirketleriydi. Zira bu sektörde de yaşanan büyük bir hareketlilik var. Araştırma dünyasının önemli isimlerinden ERA Research & Consultancy Kurucu Ortağı Elvan Oktar ve Kantar Araştırma ve Pazarlama İçgörü Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı Akın Şahin’le sohbet ettik.

Kantar Araştırma ve Pazarlama İçgörü Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı Akın Şahin; ERA Research & Consultancy Kurucu Ortağı Elvan Oktar

Bir kuşağı korumak

Dijitaldeki varlıklarının kaderi ebeveynleri tarafından tayin edilen, henüz yürümeyi öğrenmeden internette sörf yapmayı öğrenen Alfa Kuşağı, korunmaya, geçmiş kuşakların tamamından daha muhtaç.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.