TRT’den ilginç ‘Ben de Özledim’ göndermesi

Kanal, yayından kaldırılan diziye Twitter üzerinden 'Leyla ve Mecnun'u hatırlattı.

15.01.2014 - 15:21 | Ali Kuru

TRT 'Ben de Özledim'e Twitter'dan takıldı: O gemi neden gelmedi?

TRT‘nin ‘Leyla ve Mecnun’ dizisini yayından kaldırmasının ardından Star TV için ‘Ben de Özledim’ dizisini yaratan ekipten Ahmet Mümtaz Taylan ve Burak Aksak, dün Twitter hesapları üzerinden dizinin yayından kaldırıldığını duyurdu. Ardından, TRT’nin resmi Twitter hesabında şu tweet belirdi:

TRT’nin tweet‘inde paylaşılan metin şöyle:

O gemi neden gelmedi?

TRT1’de, 103 bölüm yoğun mesai harcanarak, takipçilerimizin de büyük katkıları ve özverileriyle meydana gelen FENOMEN algısına sahip çıkmak, göründüğü kadar kolay değilmiş!

103 bölüm boyunca zor piyasa şartlarına ve düşük ratinglere rağmen, yoğun emek ve özveri ile işe ve kaliteye inanarak devam ettirdiğimiz “Leyla ile Mecnun” dizisinin kaldırılmasına dönemin şartları nedeniyle yoğun tepki gösterilmişti. Hatta bu tepkiler, iyi niyetle tam 103 bölüm boyunca bu işin arkasında duran kanalımıza yönelik adeta bir linç kampanyasına dönüşmüştü.

Ancak görüldüğü üzere aynı piyasa şartları, derdi TRT1’in uzun bir süreç boyunca oluşturduğu sosyal medya kitlesini devşirmek olanların, amaçlarına ulaşamayınca kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını da ortaya koymuş oldu.

Ayrıca yaptığı açıklamalarla kurumumuzu hedef tahtasına oturtmaya çalışanların bugün neler diyeceğini merak etmekteyiz.

İsmail Abi’miz; 103 bölüm boyunca oluşturulan bağı 13 bölüm koruyamadığınızı görse hepinizin ağzını burnunu kırardı. Kulpu kırık çaydanlıklar sizi, hepiniz Sarkozy’siniz!..

Sonrasında Burak Aksak’ın da aşağıdaki tweet’le katkıda bulunduğu diyalog, gücünü geleneksel reyting ölçümlerinin aksine sosyal medyadan alan dizinin perdeyi kapatırken de çok konuşulmasını sağladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.