MediaCat

Muhteşem Yüzyıl Twitter’daki tahtını kimseye bırakmadı

Dizi, bu Çarşamba da Twitter’ın en çok konuşulan programı oldu.

Muhteşem Yüzyıl Twitter’daki tahtını kimseye bırakmadı

Çarşamba günü Sosyal TV’de Muhteşem Yüzyıl rüzgarları esti. Star’ın tarihi dizisi günü birincilikle kapatırken, yayın günü yaklaşan Medcezir ikinci, iki haftadır tartışmaların odak noktası olan Şefkat Tepe ise üçüncü sırada yerini aldı.

Çarşamba gününün Sosyal TV tahtı yine Muhteşem Yüzyıl’a aitti

Geçen haftadan beri çok konuşulan Şehzade Mustafa olayının arkasından yeni bir izleyici kitlesini kendisine çekmeyi başaran dizi 6,263 kullanıcıdan toplamda 6,964 tweet aldı. Diziye içerik üreten kullanıcıların yüzde 55’i ilk defa Muhteşem Yüzyıl için klavye başına geçti ve “ilk defa muhteşem yüzyıl izliyorum” diyerek paylaşımlara dahil oldu.Yayılımda 3,581,724 kullanıcının Twitter akışına ulaşan dizide Reyhan Özdemir’in ‘Muhteşem Yüzyıl başladı ve Kayseri’de bile odama çekildim kimse bana dokunmasın:)) für dikkat…’ tweeti top tweet oldu.#sehzademustafayaveda hastag’ini parmaklarından düşürmeyen hayranlar ‘Size bir babanın oğluna kıydığı bu zalim dünyayı bırakıyorum!’ alıntısını sıkça paylaştı.

Yayın günü yaklaşan Medcezir’in hayranları yine boş durmadı ve yeni bölüm heyecanlarını sosyal medyaya taşıdı. Medcezir’in 21. İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Dizisi” seçilmesi güne damgasını vururken, yeni bölüm fotoğraflarının yayınlanmasıyla beraber çıkış yapan paylaşımlar saat 21:00’de fragmanın yayınlanmasıyla tepe noktasını yaptı, ‘2 fragmandan sonra tek diyeceğim cuma günü #medcezir olay var muhteşem bir bölüm geliyor net’ diyen hayranlar Mira’dan alıntı yaparak ‘Sen bana sarılınca canim yaniyosa artık yanmiyo.. korkuyosam artık korkmuyorum..’ sözünü paylaştı.

Şefkat Tepe sosyal TV reytinglerinde yine ilk 5’te yer aldı

ATV’nin dönem dizisi Doksalar bu Çarşamba yeni bölümü ile listemizin dördüncü sırasına yerleşti. #alperinsevgilisiolsun diyen hayranlar mentionları ile Alper karakterini canlandıran Onur Sermik’in Twitter hesabı @onursermik’i mention listemizde birinci sıraya taşıdı. İzleyiciler, dizinin nostaljisine kapılarak “bir tetris olsa da oynasak” dediler ve hepbir ağızdan çocukluk yıllarına atıfta bulundurlar.

TRT 1’in yeni dizisi Kızıl Elma ‘bugün günlerden Kızıl Elma’ diyen kullanıcıların parmak uçlarında beşinci sıraya yerleşti. Dizinin sosyal medyada yarattığı içerik akışı hayranlarının heyecanlı bekleyişine sahne olurken, yayın saatlerine ise politik içerikli tartışmalar damgasını vurdu. Dizi hakkında içerik üreten kullanıcıların %25’inin aynı zamanda Muhteşem Yüzyıl hakkında paylaşım yaptığı gecede #büyükmedeniyetyolundaen çok adı geçen hastag oldu.

Bu haftanın ilginç çıkışı tematik kanalların yayınlarından Homeland’e aitti. Güneşi Beklerken dizisinin sevilen oyuncusu Kerem Bürsin’in konuk olacağı sezon şimdiden konuşulmaya başlandı ve listemizde onuncu sıraya yerleşti. ‘Homeland dizinin 4. sezonu İstanbul da çekilecekmiş süpermiş kerem bürsin de varmış harika olacak bu sezonda’ diyerek heyecanlarını paylaşan hayranlar, genç oyuncuya ‘@KeremBursin hayallerine bir adım daha yaklaşıyosun senin adına çok mutluyuz :) #homeland’ tweet’i ile destek verdi.

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 19 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.