MediaCat

Farkındalık yaratan unutulmaz tarifler

Nestlé’den Alzheimer hakkındaki farkındalığı artırmaya yönelik duygusal bir çalışma.

Araştırmalara göre müzik ve yemek, Alzheimer hastalarının zihinlerinin derinliklerindeki anıları hatırlamalarında yardımcı oluyor. Yemek paylaşmanın duygusal anılar yarattığını gösteren bu çalışmalardan hareket eden Nestlé, Publicis Brezilya işbirliğiyle hayata geçirdiği “Unutulmaz Tarifler” farkındalık çalışmasında yemeklerin anıların hatırlanmasında oynayabileceği rolü gözler önüne seriyor.

Kampanyanın Fred Luz yönetmenliğindeki dört dakikalık filminde dört Alzheimer hastasının öyküleri ekrana taşınıyor. Onların yazdığı tariflerden, ailelerinin anlattıklarından yola çıkan Şef Carol Albuquerque, anıların yeniden canlanması umuduyla yaşlıların çocukluk yıllarından kalma tarifleri hazırlıyor.

Filmin yanı sıra kampanya için yeniden yaratılan tüm tarifler markanın tarif sayfasında yer alıyor. Platformda herkes kendi yemeklerini ve öykülerini paylaşabiliyor. Nestlé, kampanyayla Alzheimer konusunda farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.