MediaCat

Kiraz Mevsimi Twitter’da rekora koştu

38 bin kullanıcının 51 bin tweet attığı dizi Cuma gününün tartışmasız lideri oldu.

Kiraz Mevsimi Twitter’da rekora koştu

Kiraz Mevsimi, Cuma akşamı yayınlanan bölümü ile sosyal TV‘de tarih yazan yayınlar arasındaki yerini aldı. 38.250 izleyiciden toplamda 51.159 tweet alan dizi yayılımda 55.761.670 sosyal TV izleyicisinin Twitter akışında yerini aldı. Bir haftadır izleyicilerin heyecanla beklediği bölümde Ayaz ve Öykü’nün birbirlerine iyice yakınlaşması izleyicileri mutlu ederken, şişe çevirmece oyunu ve sahilde uyuma sahnesi izleyiciler tarafından fotoğraflar ve alıntılarla paylaşıldı. Öykü’nün Mete ile ilgili soruya verdiği cevaba dikkat çeken izleyiciler, Öykü ile Ayaz arasındaki aşktan kendilerine de istediklerini tekrar tekrar dile getirdiler. Dizi en yoğun saatinde dakikada 441,8 tweet alarak sezondaki dizilerle rahatlıkla kapışabileceğini kanıtladı.

Kiraz Mevsimi Twitter'da rekora koştu

Diğer Yarım, ilk beşte yükselerek günü ikinci sırada kapattı. Sosyal TV izleyicileri Tarık’ın Esma’nın kapısına dayanmasını konuşurken bir yandan da gerçek aşkın eskimeyeceği ile ilgili yorumlar paylaştı. Diğer tarafta, Ecevit ve Meryem ile ilgili yorumlar yapan izleyicilerse “Veee Ecevit Meryem’in karasularına girer” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Medcezir ve Ulan İstanbul tekrarlarının da yardımı ile bir günü daha sosyal TV’nin ilk beşinde yer alarak kapattı. Diziler arka arkaya üçüncü ve dördüncü sırada günü kapattı.

Ulan İstanbul Twitter'da çok konuşuldu

Ali Biçim Show yavaş yavaş Cuma akşamları kendine yer edinmeye başladı. Bu yayın gününü beşinci sırada tamamlayan program Yonca Evcimik ve Tuba Ünsal‘ı konuk etti. Evcimik’in şarkılarından birinde geçen “Okayi Yamaşita Kombamba” kalıbının anlamını arayan programda aynı zamanda Tuba Ünsal’a yapılan mezuniyet jesti izleyiciler arasında paylaşıldı.

Sosyal TV’de hafta sonu

Durağan bir hafta sonu geçiren sosyal TV izleyicileri yaz aylarının durgunluğunu da buna ekleyerek tekrar bölümleri ile kendini avutmaya devam etti. Kiraz Mevsimi, Ulan İstanbul ve Medcezir sırası ile sosyal TV’de birinci, ikinci ve üçüncü oldular. Cuma günkü bölümün etkiler Kiraz Mevsimi için devam ederken dizi cumartesiyi de 7.923 izleyiciden aldığı toplamda 10.631 tweet ile kapattı.

Kiraz Mevsimi Pazar gününü de zaferle kapatırken, Kanal D‘nin yarışma programı Alabora hemen arakasından ikinci sırada yer aldı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

15-17 Ağustos 2014 Twitter reytingleri

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 15-17 Ağustos 2014 günlerinin Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.