MediaCat

Sosyal TV’de gündemi vedalar ve yeni başlangıçlar belirledi

Filinta ve Ezra ilk kez izleyiciyle buluşurken, Urfalıyam Ezelden ekranlara veda etti.

Sosyal TV’de gündemi vedalar ve yeni başlangıçlar belirledi

Bu hafta televizyonlarda yeni başlangıçlar olduğu gibi hüzünlü vedalar da vardı. TRT1’in heyecanla beklenen dönem dizisi Filinta ilk kez izleyicilerle buluşurken, Show TV de yayınlarına yeni bir dizi ekledi; Ezra. Bunların yanında sezona Kanal D’de başlayıp, kapatılmanın eşiğinden dönerek Star TV’ye transfer olan Urfalıyam Ezelden ani bir final kararı ile ekranlara veda etti. Ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Ulan İstanbul ve Kiraz Mevsimi ise sezon başından beri sergiledikleri en yüksek sosyal TV performanslarından birine bu hafta imza attılar.

Haftanın İlk 5’i

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Sosyal TV'de gündemi vedalar ve yeni başlangıçlar belirledi

Ulan İstanbul’dan Sosyal TV atağı

Geçen haftalarda düşüş yaşayan Ulan İstanbul #SonTezgah etiketiyle yayınlanan bölümüyle 15 Eylül’den beri en yüksek çıkışını yaptı. 4.187 kullanıcıdan toplamda 13.745 tweet alan dizi Pazartesi gününü sosyal TV’de açık ara birincilikle kapattı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Ulan İstanbul'dan Sosyal TV atağı

Dizi en yoğun anlarını saat 21.55’te yaşarken izleyiciler dakikada 84 tweet attı. Uğraş Güneş’in “Yeni yıl, yeni hayat #sontezgah… Oynatmaya az kaldı! #ulanistanbul” tweet’i de en çok paylaşılan tweet’ler arasında yer aldı. Hayal sahnesi izleyicilerin en çok konuştuğu sahnelerden biri olurken Erkan Eka’nın oyunculuğu övgüler topladı.

Öykü-Ayaz-Mete üçgeninde işler karışır

Bir süredir sosyal TV’de performans kaybı yaşayan Kiraz Mevsimi son haftalarda yakaladığı çıkışı sürdürerek 5 Ekim’den beri sergilediği en yüksek performansına ulaştı. İzleyicilerin hafta başından beri heyecanla bekledikleri bölümde Ayaz’ın annesi ile kavgası çok konuşulurken, bölümün son sahneleri Twitter’da bomba etkisi yarattı. Bu evliliğin dizinin devamını nasıl etkileyeceğini tartışmaya başlayan izleyiciler dizideki dram dozunun azaltılması ve artık aşka da yer verilmesi yönündeki isteklerini dile getirdiler. Dizi 23.15’te en hararetli dakikalarını bu konuşmalar eşliğinde yaşarken diziyle ilgili dakikada 383,2 tweet atıldı. Bölüm toplamda 13.193 izleyiciden 30.068 tweet alarak yayılımda 30,1 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Öykü-Ayaz-Mete üçgeninde işler karışır

Yeni ufuklar ve yeni umutlar: Filinta ve Ezra

TRT1’in sezon başından beri merakla beklenen bir diğer dizisi olan Filinta bu salı izleyicileri ile buluştu. Show TV’nin aynı gün yayına giren yeni dizisi ise Ezra oldu.

Filinta yayın gününde 10.388 izleyiciden toplamda 15.466 tweet alarak Salı gününü sosyal TV’de birincilikle kapatırken Mustafa, Boris Zaharyas ve Kadı Gıyaseddin gecenin en çok konuşulan karakterleri oldu. Ömer Ekinci’nin “Nereden nereye.. Midnight Express’ten #Filinta gibi bir #Diriliş’e. TRT Türkiye’nin yumuşak gücü olmaya devam ediyor.” tweet’i gecenin göze çarpan yorumları arasında yer aldı.

Ezra, salı gecesi Filinta’nın hemen arkasından 5.656 tweet ile ikinci sıraya yerleşti. İzleyiciler Yusuf Çim’in oyunculuğuna övgüler yağdırırken en karizmatik oyuncuların bu dizide toplandığı ile ilgili yorumlar da paylaştı. Dizi zirve anını 22.25’te dakikada 347 tweet ile yaşadı.

Urfalıyam Ezelden’e veda

Yayın hayatına Kanal D ekranlarında başlayan ve kısa süre sonra yayından kaldırılma kararı alınan Urfalıyam Ezelden, kapatılmak yerine Star TV’ye transfer olmuştu. Fakat burada da yayın hayatı uzun sürmeyen dizi ani bir kararla finale gitti. İzleyiciler dizilerine veda etmek için ekranlarının ve klavyelerinin başlarındaki yerlerini aldı ve gece boyunca #urfalıyamezelden, #gönlümüzünbirincisi, #gönlümünbirincisi, #urfaliyamezeldentvdenizleizlettir, #urfaliyamezeldenbitmesin, #urfaliyamezeldenbitemez, #urfalıyamezelden5reytig, #urfalıyamezeldenkaldırılmasın etiketleri ile dizilerine destek verdi. 11’nci ve son bölümü Cumartesi yayınlanan dizi 2.241 izleyiciden toplamda 8.914 tweet alarak geceyi sosyal TV’de 4’üncü sırada tamamladı.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Kanal D'de başlayıp, kapatılmanın eşiğinden dönerek Star TV'ye transfer olan Urfalıyam Ezelden ani bir final kararı ile ekranlara veda etti

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 22-28 Aralık 2014 arasında toplanan Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.