Huawei’den Google açıklaması

Huawei cephesinden basında yer alan haberlere ilişkin resmî bir açıklama geldi.

20.05.2019 - 13:40 | Sencer Uçar

ABD’de, ulusal güvenlik açısından risk teşkil ettiğine inanılan yabancı telekomünikasyon şirketlerinin ABD’li firmaların teknolojilerini kullanmalarının yasaklanmasına yönelik karar alınmasının ardından Google’ın çatı şirketi Alphabet, Huawei’yle yazılım, donanım ve teknik servis hizmetlerini içeren anlaşmanın kapsamını daralttığını duyurmuştu. Huawei, başta Reuters kaynaklı olmak üzere konuyla ilgili medyada yer alan haberlerle ilgili resmî bir açıklamada bulundu.

Huawei tarafından yapılan açıklama şöyle:

Huawei, Android’in dünyadaki gelişimine ve büyümesine önemli katkılarda bulunmuştur. Android’in en önemli küresel iş ortaklarından biri olarak hem kullanıcılara hem de sektöre fayda sağlayan bir ekosistem geliştirmek için açık kaynaklı platformlarıyla yakın bir şekilde çalışmaktadır.

Huawei, tüm dünyada bugüne kadar satılan ve halihazırda stokta bulunan tüm Huawei ve Honor akıllı telefon ve tablet ürünleri için kullanıcılarına güvenlik güncellemeleri ve satış sonrası hizmetler sunmaya devam edecektir.

Dünya çapında tüm kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak amacıyla güvenli ve sürdürülebilir bir ekosistem kurmaya devam edeceğiz.

Şirketin açıklamasında ayrıca Google tarafından gelen, “Kanuna uyuyor ve sonuçları gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik korumaları, mevcut Huawei cihazlarında çalışmaya devam edecek.” ve Android cephesinden gelen, “ABD hükümetinin son eylemlerine uymak üzere attığımız adımlarla ilgili olarak Huawei kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm gereksinimlerine uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği gibi hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.” ifadelerine de yer verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.