MediaCat

Her pazarlamacının bilmesi gereken 8 teknoloji ve platform

Artırılmış gerçeklikten Amazon’a, IBM Watson’dan otonom araçlara…

Her pazarlamacının bilmesi gereken 8 teknoloji ve platform

IBM’in güçlendirilmiş süper bilgisayarı Watson’dan Google’ın allayıp pulladığı otomatik otomobillerine, pazarlamacılar geleneksel reklamcılığın ötesinde yeni teknolojilerin getirdiği hizmet ve platformlarla yeni yolculuklara çıkıyorlar nicedir.

Artırılmış gerçeklik, chatbot’lar ve yapay zeka önümüzdeki dönemlerde pazarlamacıların odak noktası olacak gibi gözüküyor. Reklamcılar ise şimdiden Facebook, Google ve Apple’ın yeni teknolojilerini deneyimlemeye başladılar. Bu sırada Amazon ve Waymo gibi diğer şirketler ise pazarlamacıları ileriye dönük inovasyonları hakkında ipuçlarıyla besliyor.

Hangi teknolojilerin yatırıma değer olduğunu, hangilerinin geçici birer hevesten ibaret olduğunu tam anlamıyla anlamak için pek çok etmeni aynı anda enine boyuna değerlendirmek gerekiyor elbette. İnovasyonların kendilerini ispat etmesini beklerken, pazarlama teknolojisindeki sekiz yeni teknolojiye ve pazarlamacıların günümüzde ve gelecekte o teknolojiler hakkında bilmeleri gerekenlere bir göz atalım.

Microsoft HoloLens

Reklamverenler Facebook Oculus, Samsung Gear gibi VR platformlara milyonlar yatırırken, Microsoft’un HoloLens’i markalar için bakir bir alan olmayı sürdürüyor.

Her pazarlamacının bilmesi gereken 8 teknoloji ve platform

Katmanlı hologramları gerçek dünyaya entegre etmeyi mümkün kılan HoloLens’in ilk uygulayıcıları arasında olan Lowe’s ve Cirque du Soleil, sahneler ve buzdolapları gibi büyük nesnelerin fiziksel alanlara sığdırılmasını görselleştiren uygulamalar geliştirmişlerdi. PGA Tour ise golf alanlarının deneyimlenebildiği bir HoloLens uygulamasıyla karşımıza çıkmıştı.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.