Google ile telefonunuz sihirli bir asaya dönüşebilir

Google ve Warner Bros'tan Fantastik Canavarlar şerefine işbirliği.

03.11.2016 - 15:08 | Arzu Nilay Kocasu

2016 sona ererken beyazperdenin en heyecanla beklenen filmlerinden biri olduğu şüphesiz Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar) 18 Kasım’da Harry Potter sevdalılarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Yaklaşan büyü rüzgarına bir nefes de kendisi vermek isteyen Google, Warner Bros ile işbirliği yaparak, kullanıcılarının akıllı telefonlarını birer sihirli asaya dönüştürecek bir çoklu platform uygulaması hazırladı.

Google’ın 10 Kasım’da piyasaya sürülecek sanal gerçeklik başlığı Daydream View ile birlikte kullanıldığında büyü severlere Eddie Redmayne tarafından canlandırılan Newt karakterinin çantasının sihrini keşfetme fırsatı sunan uygulama, ayrıca, OK Google’a verilecek küçük komutlarla akıllı telefonların birer asa gibi kullanılmasını sağlıyor: Uygulamayı yükleyenler “lumos” komutuyla telefonlarının fenerini açıp “nox” komutuyla kapatabiliyor; “silenco” komutuyla telefonlarını sessize alabiliyorlar.

Google ile telefonunuz sihirli bir asaya dönüşebilir

Yeni film şerefine Street View’u da güncelleyen Google, 1926 yılının büyücülerle dolu New York’unu keşfe sunmak amacıyla uygulamaya MACUSA (Magical Congress of USA), Steen Milli Parkı ve The Blind Pig gibi, filmden belirli bölgeleri de ekledi.

Google ile telefonunuz sihirli bir asaya dönüşebilir

Google ile telefonunuz sihirli bir asaya dönüşebilir

New York’un büyülü mekânlarını buradan arşınlayabilir, kampanyanın internet sitesine ise şuradan göz atabilirsiniz.

Kaynak: The Next Web