MediaCat

Unilever Türkiye’ye yeni ülke başkanı

Unilever Türkiye Ülke Başkanı olarak görev yapacak isim belli oldu.

Dünyanın önde gelen hızlı tüketim şirketlerinden Unilever’in Türkiye’deki operasyonlarına liderlik edecek isim belli oldu. Unilever Ortadoğu & Türkiye Ev Bakım Lideri Ali Fuat Orhonoğlu, mevcut sorumluluklarının yanında Unilever Türkiye Ülke Başkanı olarak atandı.

Kariyerine 1996 yılında Unilever Türkiye Müşteri Geliştirme departmanında başlayan Ali Fuat Orhonoğlu, Unilever Türkiye’de saha satış, ticari pazarlama ve pazarlama gibi farklı fonksiyonlarda çeşitli görevler üstlendi ve 2006-2009 yılları arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Unilever Körfez Ülkeleri Modern Ticaret Kanalları Yöneticisi olarak görev yaptı.

2009 yılında Türkiye’ye dönen Orhonoğlu, 2014 yılına kadar Unilever Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Müşteri Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. 2014-2016 yılları arasında Unilever Türkiye Dondurma Kategorisinden Sorumlu Müşteri Geliştirme Direktörü pozisyonuna getirilen Orhonoğlu, 2016 yılı itibarıyla Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Sonrasında Unilever Orta Asya, İran & Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışan Orhonoğlu, 1 Temmuz 2022 tarihinde Unilever’in küresel Compass organizasyonu yapılanması doğrultusunda Unilever Ortadoğu & Türkiye Ev Bakım Kategorisi Liderliğine atandı.

Unilever bünyesindeki 28 yıllık kariyeri boyunca önemli sorumluluklar üstlenen Ali Fuat Orhonoğlu, sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimiyle özellikle liderlik ettiği ev bakım kategorisinin sürdürülebilir büyümesinde büyük rol oynadı. Orhonoğlu’nun sergilediği sonuç odaklı liderlik sayesinde Ortadoğu & Türkiye, Unilever’in ev bakım iş grubunda dünya genelinde en güçlü performansa sahip bölgeleri arasında yer aldı.

Mevcut görevine ek olarak Unilever Türkiye Ülke Başkanı pozisyonuna getirilen Ali Fuat Orhonoğlu, yeni görevine ilişkin, “Unilever olarak Türkiye’de 100 yılı aşkın bir süredir tüketicilerimize, müşterilerimize ve toplumumuza değer yaratıyor, bunun karşılığı olarak da bugün ülkemizde her evde en az bir markamızla yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünya genelinde Unilever’in önde gelen pazarları arasında yer alan Türkiye’nin bugünkü başarısında nesilden nesile aktarılan deneyimlerin ve eşsiz kurumsal kültürümüzün rolü büyük. Liderliğini üstlenmekten büyük gurur duyduğum Unilever Türkiye, beş binden fazla çalışma arkadaşım ve 20 bini aşkın iş ortağımızla birlikte ülkemiz ve tüm paydaşlarımız için her gün değer yaratmaya devam edecek” açıklamasında bulundu.

Önceden Unilever Ortadoğu & Türkiye Kişisel Bakım Genel Müdürü ve Unilever Türkiye Ülke Başkanı olarak görev yapan Mustafa Seçkin’in 1 Şubat 2024 tarihi itibarıyla Unilever Avrupa, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda Dondurma Genel Müdürü olarak atandığı da geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.