Anadolu Efes’e yeni CEO

Anadolu Efes'te CEO olarak görev alacak isim belli oldu.

17.12.2018 - 11:52 | MediaCat

Anadolu Efes'e yeni CEO-01

1997 yılından bu yana Anadolu Grubu bünyesinde çeşitli sorumluluklar üstlenen ve son olarak Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı olarak görev almakta olan Can Çaka, Anadolu Efes CEO’su ve Bira Grubu Başkanı olarak atandı.

Yıl sonunda görevden ayrılacak olan John Gavin Hudson’ın yerine atanan Can Çaka, yeni görevine 1 Ocak 2019 itibarıyla başlayacak.

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Çaka, yüksek lisans eğitimini de Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Bölümü’nde aldı. İş hayatına 1994 yılında iş analisti ve sistem mühendisi olarak adım atan Çaka, Anadolu Grubu’na 1997’de Anadolu Efes Yurtdışı Yatırımlar Birimi bünyesinde finans uzmanı olarak katıldı. Bu görevi 2005’e kadar sürdüren Çaka; Efes Ukrayna Bira Fabrikası Finans ve İdari İşler Müdürü, Efes Bira Grubu Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, Efes Bira Grubu Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev aldı. Nisan 2008 – Aralık 2012 arasında Anadolu Efes Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yapan Çaka, 2013’te Anadolu Grubu Mali İşler Başkanı olmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.