MediaCat

Nesli tükenenlerin takvimi

WWF Danimarka türlerin yok oluşuna geri sayımı özel takvimi ve teknoloji yardımıyla önlemek istiyor.

Birleşmiş Milletler verilerine göre günümüzde 1 milyon canlı türü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Tehlikenin büyüklüğü ortada ama öneminin yeterince kavranabildiğini söylemek zor.

WWF Danimarka ve ajansı &Co. / NoA, türlerin yok olma tehlikesinden bahsedildiğinde zamanın aslında ne kadar kısıtlı olduğunu yok oluş günlerini gösteren takvimle anlatıyor. “Extinction Days Calendar” kimi hayvanların Kopenhag Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi bilim insanlarınca öngörülen yok olma tarihlerini insanların dijital rutinlerine, Google Takvim’e ekliyor. Tehlikeyi somutlaştırarak insanları geç olmadan harekete geçirmeyi ve farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Ajansın kıdemli kreatifleri Jonathan Slyngborg Fjord ve Sophie Hotchkiss, “Altıncı kitlesel yok oluşun ortasındayız ve türlerin yok oluşu endişe verici bir hızda artıyor. Sorun çok büyük ve karmaşık ki kavraması ve dolayısıyla harekete geçmek zor olabilir. Yok oluş krizi uzak bir kriz değil, şu an yaşanmakta. Bu inisiyatifin sonuçların daha kolay anlaşılmasına ve insanların çok geç olmadan harekete geçmesine yardımcı olmasını umuyoruz” diyor.

Kampanya Kopenhag metro istasyonlarında, sosyal medya çalışmalarıyla, dijital ve basılı ilanlarla yürütülüyor. Takvime buradan ulaşabilir, aynı adresten abone olabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.