MediaCat

Mercedes-Benz, She’s Mentoring ile genç kadınları destekliyor!

Mercedes-Benz Otomotiv, hayata geçirdiği She’s Mentoring Programı ile genç kadınları sosyoekonomik olarak güçlendirmeyi ve kariyer yolculuklarında desteklemeyi hedefliyor.

Mercedes-Benz Otomotiv, genç kadınları sosyoekonomik olarak güçlendirmek ve kariyer yolculuklarında desteklemek için She’s Mentoring Programı’nı hayata geçiriyor. Başarılarıyla kendinden söz ettiren She’s Mercedes kadınları bu programda, “Sürdürülebilirlik”, “İnovasyon & Teknoloji” ve “Yaratıcı Endüstriler” olmak üzere üç farklı kategori kapsamında mentorluk yapacaklar. Dört aylık program boyunca, mentilerin kişisel gelişimleri için online eğitimler ve “She’s Dreaming” buluşmaları da gerçekleştirilecek. She’s Mentoring Programı ile her üç kategoride başarılı olarak değerlendirilen katılımcılara toplamda 1 milyon TL değerinde para ödülü verilecek.

She’s Mercedes, 2015 yılından bu yana dünya genelinde 70’i aşkın ülkede aktif olarak birbirinden başarılı kadınları bir araya getiriyor. İz bırakan kadınlardan ilham alan, hedeflerini gerçekleştirmiş başarılı kadınlarla, hayalleri olan kadınları buluşturan bir kadın güçlendirme platformu olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’de 2019 yılında faaliyete geçen She’s Mercedes platformu; kültür & sanat, müzik, spor, moda ve girişimcilik gibi farklı alanlarda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. Bu başarılı platform bir adım daha ileriye taşınarak, She’s Mercedes kadınlarının bilgi birikimleri ve tecrübeleriyle bir mentorluk programına dönüşüyor. İlhamını birbirinden alan güçlü kadınları bir araya getirerek kariyer yolculuklarının başındaki genç kadınlara destek olma ve topluma değer katma amacı doğrultusunda She’s Mentoring Programı hayata geçiriliyor. Başarılarıyla kendinden söz ettiren She’s Mercedes kadınlarının mentor olarak yer alacağı program, genç kadınları sosyoekonomik olarak güçlendirmeyi ve onlara kariyer yolculuklarında rehberlik etmeyi amaçlıyor.

Mercedes-Benz, bu mentorluk programı ile ilk aşamada başvurular arasından seçilen 30 başarılı kadını, sektörün önde gelen isimleri ile buluşturarak onlara ilham vermeyi amaçlıyor. Mart ayında başlayacak olan program, sürdürülebilirlik, inovasyon & teknoloji ve yaratıcı endüstriler olmak üzere 3 farklı kategori altında alanında öncü isimleri mentorluk yapmak üzere bir araya getirecek.

Başvuru sonrası elemeleri geçen mentiler, kendi kategorilerinden bir mentor ile birebir çalışma fırsatı elde edecekler. Mentorlar, dört ay sürecek program boyunca deneyimlerini ve bilgilerini mentilere aktaracak ve onların projelerini geliştirmelerine yardımcı olacaklar. Bu sayede mentiler kariyer hedefleri için strateji geliştirme ve profesyonel ağ kurma konusunda mentorlardan destek alabilecekler.

Menti olarak seçilemeyen ancak jüri seçimi öncesi son eleme aşamasına gelen adaylar, ilgili kategori öncüleri ile birlikte online eğitimlere ve She’s Dreaming buluşmalarına katılma fırsatı yakalayacaklar. Bu buluşmalar sayesinde katılımcılar; kişisel farkındalık, öz motivasyon & ilham, yeni nesil liderlik ve networking & ağ kurma gibi birçok farklı konudaki online eğitimlerle kendilerini geliştirme şansı bulacaklar.

Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli projeyi, “Bir kadının gerçekleşmiş düşü, bir diğerinin en büyük gücü söylemiyle yola çıkarak, kadınlar için ilham verecek bir dünya yaratmayı hedefliyoruz. Mercedes-Benz olarak kadınlara verdiğimiz desteği artırmak ve topluma değer katmak amacıyla She’s Mercedes platformumuzu bir adım daha ileriye taşıyarak She’s Mentoring’i hayata geçiriyoruz. Güçlü kadınların hikâyeleriyle büyüyerek, pek çok kadına ilham verecek bu program ile başarılı genç kadınlarımızın hayatlarında fark yaratacağımıza ve geleceğin She’s Mercedes’lerini yaratacağımıza gönülden inanıyoruz” sözleriyle değerlendiriyor ve ekliyor: “Bu program ile üç farklı kategoride birinci olarak seçilen mentilere toplamda 1 milyon TL’lik para ödülünü vererek hayatlarına pozitif bir katma değer katacak olmanın şimdiden mutluluğunu yaşıyoruz. Mentilerimiz bu ödülü tercihlerine göre yurtiçi veya yurtdışı eğitim desteği kapsamında kullanılabilecekler.”

She’s Mentoring Programı’na başvurular mercedes-benz.com.tr/shes-mentoring adresi üzerinden 8 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.