MediaCat

Unilever Türkiye’den globale üst düzey atama

Mustafa Seçkin Unilever’in dondurma işindeki en büyük iş birimine liderlik edecek.

Dünyanın önde gelen hızlı tüketim şirketlerinden Unilever, küresel dondurma pazarındaki en büyük iş birimine liderlik edecek yeni ismi Türkiye’den seçti. Mustafa Seçkin, Unilever Avrupa, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda Dondurma Genel Müdürü olarak atandı.

Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Mustafa Seçkin, kariyerine 1989 yılında Unilever’in pazarlama departmanında başladı. Tüm gıda kategorileri ve marka gruplarında görev yaptıktan sonra 2000 yılında Polonya’da bulunan bölgesel inovasyon merkezinin direktörlüğünü üstlenen Seçkin, 2002-2007 yılları arasında Knorr Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Bölgesi Marka Geliştirme Direktörlüğünü yürüttü.

Şubat 2007’de Unilever Türkiye Gıda Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Mustafa Seçkin, 2016 itibarıyla Unilever NAMETRUB Bölgesi (Türkiye, Orta Asya, Kafkasya, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya) İçecek ve Dondurma Kategorilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever NAMETRUB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı; 2017 yılında gıda kategorisinin de sorumluluğunu üstlendi. 2019-2022 yılları arasında Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Seçkin, Temmuz 2022’de ise Unilever’in global Compass organizasyonu yapılanması doğrultusunda Unilever Orta Doğu & Türkiye Kişisel Bakım Genel Müdürlüğü ve Unilever Türkiye Ülke Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Unilever bünyesinde 30 yılı aşkın sürede yurtiçi ve yurtdışında önemli sorumluluklar ve çeşitli liderlik rolleri üstlenen Mustafa Seçkin, Unilever Türkiye Ülke Başkanı olarak görev yaptığı süreçte pandemi, enflasyonist ortam, doğal afetler ve tedarik zincirinde yaşanan kesintiler gibi zorluklara karşın Türkiye operasyonunu başarılı bir şekilde yönetti. Unilever Türkiye’nin merkez ofisinin yenilenmesi de dahil olmak üzere geleceğin çalışma modellerine geçişe ve dijitalleşme süreçlerine de öncülük etti.

Mustafa Seçkin’in liderliğindeki Orta Doğu & Türkiye Kişisel Bakım organizasyonu da rekabetçi ve kârlı büyümeyle birlikte sağlanan örnek finansal sonuçlarıyla Unilever’in dünya genelinde kişisel bakım iş biriminde en yüksek performans gösteren iş birimleri arasında yer alma başarısını gösterdi.

Mustafa Seçkin, yeni görevine 1 Şubat 2024 itibarıyla Unilever’in Hollanda’daki yönetim merkezinde başlayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.