MediaCat

Primetime dijitalde de bildiğimiz gibi

TubeMogul’un araştırması online videoların primetime’ını ortaya koydu.

Primetime dijitalde de bildiğimiz gibi

Online video reklamcılığı üzerine çalışan TubeMogul sitesi reklamcılar için hazırladığı raporda, online içerik için hazırlanan reklamlara ait en uygun zaman dilimlerini açıkladı.

2012’nin son çeyreğinde Birleşik Krallıkta TubeMogul’a ait medya satın alma platformu üzerinden yürütülen kampanyaların, BrandSights teknolojisi ile analiz edilmesi ile oluşturulan rapor ilginç bilgiler ortaya koyuyor.

Primetime dijitalde de bildiğimiz gibi

Araştırma geleneksel televizyon primetime (20:00-gece yarısı) aralığının dijital video izleyicileri için de geçerli olduğunu ve reklamverenler için en tercih edilir saatlerin geleneksel platformdakiyle aynı olduğunu işaret etti. Bu zaman aralığında reklam gören bir izleyicilerin satın alma gerçekleştirme eğilimi, hiçbir reklama rastlamayan izleyicilerin eğiliminden yüzde 6 fazla iken; primetime dışındaki bir saatte reklam gören izleyicilerin aynı eğilimi gösterme oranlarının yüzde 3’te kaldığı öğrenildi.

Primetime dijitalde de bildiğimiz gibi

Etkileşim oranlarının yüzde 4,8’le, günlük ortalama olan yüzde 3,5’in de üzerine olduğu online video primetime’ında en yüksek etkileşim ise gece 12 ve 1 arasındaki bir saatlik dönemde yaşanıyor.

TubeMogul’un araştırmasının, yalnızca aynı reklam filmlerinin kıyaslanması yoluyla oluşturulduğunu hatırlatmakta fayda var.

Haluk Kasarcı
(kaynak: the drum)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.