İkinci ekranda Çarşamba gününün yeni gözdesi Kara Para Aşk

ATV'nin yeni dizisi Kara Para Aşk, Çarşamba günü sosyal reytinglerinin lideri oldu.

10.04.2014 - 16:13 | MediaCat

İkinci ekranda Çarşamba gününün yeni gözdesi Kara Para Aşk

Sosyal TV izleyicisinin Çarşamba günlerindeki yeni tutkusu belli oldu: ATV’nin yeni dizisi Kara Para Aşk izleyiciyi heyecanla ekran başına kilitleyerek birinci oldu. İrfan Değirmenci ile Günaydın ikinci ve Medcezir üçüncü sırada yer aldı.

Sosyal TV izleyicisinin Çarşamba günlerindeki yeni tutkusu belli oldu

Sosyal TV izleyicisinin bir haftadır heyecanla beklediği yeni bölümü ile Kara Para Aşk, Çarşamba gününü birinci sırada kapattı. #askoyunu etiketi ile yayınlanan yeni bölüm 2.558 kullanıcıdan toplamda 5.515 tweet alarak yayılımda 3.393.800 macera severin Twitter akışına ulaştı. “Herkese iyi seyirler” dileyerek dizilerini izlemeye başlayan kullanıcılar Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün’ü yılın çifti ilan etti. Engin Akyürek bu bölümdeki performansı ile de övgüler alırken “Engin in karşısında ölü balık gibi bakan biri olmadığı zaman Engini seyretmek daha bir güzel” yorumları yapıldı. Bölüm sonunda izleyiciler dizinin romantik gidişatı hakkındaki öngörülerini “Ne dersiniz, AŞK ilk tohumlarını serpti mi yüreklere… Bence başladı” gibi yorumlarla paylaştı. Gece boyunca izleyicinin parmak uçlarında #askoyunu, #enginakyürek, #tubabüyüküstün, #elmer ve #karaparaask etiketleri vardı. Diziye içerik üretenlerin yüzde 16’sı Survivor’a, yüzde 15’i Medcezir’e ve yüzde 8’i Kurt Seyit ve Şura’ya da içerik üretti.

ATV'nin yeni dizisi Kara Para Aşk, Çarşamba günü sosyal reytinglerinin lideri oldu.

İrfan Değirmenci ile Günaydın Çarşamba sabahı yaptığı yayınla gene listemizdeydi ve 3.391 kullanıcıdan aldığı 4.360 tweet ile günü ikinci sırada kapattı. Sebze fiyatlarındaki artışın üretici ve tüketiciye yansımasını tartışan izleyiciler aynı zamanda işsizlik, atamalar gibi konularda İrfan Değirmenci’den destek beklediklerini dile getirdiler. Değirmenci’nin Çarşamba gecesi Mesut Yar’ın CNN Türk‘teki Burada Laf Çok programına konuk olacağı ile ilgili haber de kullanıcılar tarafından sıkça paylaşılıp, yayıldı.

Medcezir‘in aynı gecede iki fragman üst üste yayınlaması hayranları arasında heyecan yarattı. Klavyelerinin başına geçen 1.803 kullanıcı, heyecanla bekledikleri Cuma günkü bölüm için şimdiden fikirlerini paylaşmaya başladı. Yaman’ın suskunluğu ve Mira’nın buna nasıl bir tepki göstereceği üzerine yorumlarını paylaşan sosyal TV izleyicisi gün boyunca #medcezireilgi, #set, #cumayisevmenedenim, #serenaysarikaya, #yaman ve #episode30 etiketlerini parmaklar uçlarından eksik etmedi.

Ateşli tartışmaların sürdüğü Survivor'da izleyiciler Sahra'ya karşı cephe aldı.

Ateşli tartışmaların sürdüğü Survivor‘da izleyiciler Sahra’ya karşı cephe aldı. Büyük kavganın arkasındaki sebebi ve haksızlığı tartışmaya devam eden kullanıcılar bir yandan da Berna’nın konuyla ilgili açıklamalarını hızla yaydı. Kullanıcılar gün boyu yoğunlukla #efsanelerunutulmazsurvivorberna etiketini kullanarak fikirlerini paylaştı. Yarışma 1.484 kullanıcıdan 2.170 Tweet aldı. Survivor’a içerik üretenlerin yüzde 10û kara Para Aşk’a ve yüzde 10’u Medcezir’e de içerik üretti.

Muhteşem Yüzyıl uzun bir aradan sonra ilk beşe geri dönerek Çarşamba gününü beşinci sırada kapattı. 1.571 kullanıcıdan toplamda 2.125 Tweet alan dizi yayılımda 11.158.653 kullanıcı ile Çarşamba günü en geniş kitleye ulaşan yayın oldu. Halit Ergenç oyunculuğu için övgü alırken, Sosyal TV izleyicisi Meral Okay’ı ölüm yıldönümünde andı. Muhteşem Yüzyıl’a içerik üretenlerin yüzde 42’si aynı zamanda Kara Para Aşk’a da içerik üretti. Gece boyunca en çok mention alan hesaplar @myaskiderun, @unalbasgan, @eleledergisi, @startv ve @erdemaktas oldu.

Sosyal TV izleyicisinin Çarşamba günlerindeki yeni tutkusu belli oldu

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 9 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.