MediaCat

Reyting: Toplumun aynası mı sektörün terazisi mi?

MediaCat değişen reyting ölçümünün yansımalarını inceledi.

Reyting: Toplumun aynası mı sektörün terazisi mi?

Reyting ölçüm şirketinin ve panelin değiştiği, birçok yönetmelik ve mevzuatın eşlik ettiği gelişmelerin sonucunda varılan son noktayı sektör profesyonellerine sorduk: Yaşanan veri karanlığı geride bırakıldı mı? Yeni düzenlemeler ticari faydalardan ziyade toplum mühendisliğine mi zemin hazırlıyor? Tüm tarafların katıldığı araştırma MediaCat Nisan sayısında.

Reyting: Toplumun aynası mı sektörün terazisi mi?

En popüler “kötü” kadınlar
Türk dizilerinde niş bir kurgusal kitle gelişiyor: kötü kadınlar. Bugün, medya yapıtlarında başrol oyuncuları kadar öne çıkarılan ve sosyal medyanın diline düşen hatırı sayılır bir kötü kadınlar grubu var. Kimola, Türk dizilerinin kötü kadınlarının sosyal medya performansını inceledi.

En popüler "kötü" kadınlar

Markanız sendromsuz pazartesiler diler
Nice plaza türküsüne konu olan “pazartesi sendromu” son dönemde pazarlamanın da radarına girdi. Bazı markalar meseleyi reklamlarında işlerken bazıları da sosyal medyada pazartesizedelerin derdine ortak oluyor.

Markanız sendromsuz pazartesiler diler

Markalar ürün yerleştirmeye ısınıyor
Nielsen tarafından 2014 yılından bu yana ölçülen ürün yerleştirme verilerine göre, geçtiğimiz bir yıl içinde ürün yerleştirme uygulamalarının kullanımında ciddi bir artış söz konusu. Ürün yerleştirme kullanan sektörlerin başında ise iletişim, otomotiv ve elektronik geliyor.

Markalar ürün yerleştirmeye ısınıyor

Araştırmanızı nasıl alırsınız?
Bazı araştırmalar temelini sözlerden, bazılarıysa gözlerden alıyor. Gelişen teknolojiyle çeşitlenen araştırma yöntemleri onu uygulayan ve uygulatanlara yeni perspektifler sunarken, kıyaslama ve güven sorgulamaları arasında, hangi yöntemler ağır basıyor?

Araştırmanızı nasıl alırsınız?

Yıllar sonra hâlâ kulaklarımda…
Millward Brown Türkiye Müşteri Yöneticisi Mehmet Ali Üner, Millward Brown’ın geniş reklam havuzu Link veritabanına daldı ve Türkiye’deki reklamlarda müzik kullanımının bir resmini çekti.

Yıllar sonra hâlâ kulaklarımda…

Akıllı şehir, kurnaz açıkhava
Gelişen teknoloji ve bilinçlenen kentliler metropolleri de kendileriyle birlikte akıllanmaya, kendileri ve dünya için hayatı kolaylaştırmaya itiyor. Ekolojik ve toplumsal ihtiyaçlarla değişen şehirler ise bu yeniliğe uyum sağlamayı başaran açıkhava mecrası için kıymetli bir potansiyel taşıyor.

Akıllı şehir, kurnaz açıkhava

Advertising Age’ten…

40 Under 40
Bu yıl Advertising Age’in “40 Under 40” listesinde bir araya getirdiği 40 kanaat önderini birleştiren iki nokta var: Zekâları ve önümüzdeki birkaç yılı şekillendirecek ileri görüşlülükleri. Bu iki gücü aynı bünyede toplayan pazarlamacılar, stratejistler, kreatifler ve tasarımcılar Nisan sayısında.

40 UNDER 40

SXSW 2015’ten geriye kalanlar
Bu yıl 13-22 Mart tarihleri arasında Austin’de olanlar teknolojiyi tek bir solukta içine çekti. Film, müzik ve interaktiviteye temas eden uzuvlarıyla South by Southwest (SXSW) katılımcılara sadece güncel olanı değil geleceği de deneyimletti.

SXSW 2015'ten geriye kalanlar

Nisan ayı söyleşileri

Marenco Kemp
“Rekabetçi bir alternatif sunuyoruz”

Marenco Kemp

Michael Kim
“Yeni dünyanın yeni ajansıyız”

Michael Kim

Necati Özkan
“Başka demokrasilere ilgi duymamız artık mümkün”

Necati Özkan

Aslan Saranga
“Lideriz ama yolumuz uzun”

Aslan Saranga

Erdal Matraş
“En büyük hedefimiz global markalar yaratmak”

Erdal Matraş

Özgür Sağlam ve Fehmi Özkan
“1+1’den 3’ü yakalamak istiyoruz”

Özgür Sağlam ve Fehmi Özkan

Deniz Erda
“ECCO ayakkabının Şampiyonlar Ligi”

Deniz Erda

Deniz Kalafat Uysal
“Sigortacılıkta ‘önce sen’ diyen tek markayız”

Deniz Kalafat Uysal

Merih Ermakastar
“En büyük şansım seçme lüksü”

Merih Ermakastar

… ve 3 ek birden: Madreport, Kids ve 4G.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.