Okyanusları temizleyen metaverse

WWF Almanya, Savespecies ve Publicis Groupe, atıkları metaverse'te satılabilir dijital sanat eserlerine çevirdi.

27.09.2022 - 11:32 | Sencer Uçar

WWF Almanya ve Savespecies, Publicis Groupe Almanya işbirliğiyle gezegenimizdeki plastik atık sorununa dikkat çekmek için rotayı metaverse’e çevirdi.

21 Eylül Dünya Temizlik Günü vesilesiyle hayata geçirilen kampanyada eski bir soruna, plastik atıklara metaverse aracılığıyla yeni bir çözüm alternatifi sunuluyor. Saveyour.world aracılığıyla girilen sanal evrende her biri satın alınabilir dijital sanat eseri olan 50 plastik atık yer alıyor. Savespecies sanatçılarınca oluşturulan metaverse’ü ziyaret edenler bu eserleri görebiliyor ya da dilerlerse satın alabiliyor.

WWF  Almanya Dönüşüm Başkanı Heike Vesper, kampanyayı, “Çevrenin koruması ilgi ve çaba gerektirir; biz de buna ulaşmak adına yeni bir dönem başlatıyoruz. Plastik atıklar ve türlerin yok olması gibi global çaplı ekolojik krizler için farkındalığı artırırken gücümüzü dijital inovasyondan alıyoruz. Bu kampanyayla sanal evren ile doğayı koruma çalışmaları arasında köprü kuruyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Projenin yaratıcısı olan SaveSpecies Sanatçısı Etienne Kiefer, “#OceanDetox’u açarak plastik krizinin aciliyetini gözler önüne sermek ve aynı zamanda krizle mücadeleye katkı sağlamak istedik. Sanal sergi alanımız gelecek dönemde büyümeye ve türlerin korunmasını desteklemeye devam edecek. Tabiri caizse dijital Nuh’un Gemisi gibi” yorumunda bulundu.

Publicis Groupe Almanya CCO’su Dennis May ise, “Farkındalık yaratmada ve önemli konularda bağış toplamada çığır açan bu projede WWF ile çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Farklı iş ortaklarıyla birlikte çalışmak kullanıcılar için olduğu kadar ekipler için de yeni bir deneyimin kapısını aralıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.