Köy evlerini otomobiller için şarj istasyonuna çeviren platform

Elektrikli otomobil kullanımını yaygınlaştırmak isteyen Renault, Fransa'da dev bir şarj topluluğu oluşturma niyetinde.

18.05.2022 - 10:06 | Sencer Uçar

Köy evlerini otomobiller için şarj istasyonuna çeviren platform

Elektrikli otomobillerin hemen her yerde kullanılabileceğini kanıtlamak adına iki yıl önce Güney Fransa’daki Appy köyündeki tüm otomobilleri elektrikli otomobillerle değiştiren Renault, Cannes’dan Grand Prix ile dönen hamlesinin ardından bu defa potansiyel müşterilerin şarjsız kalma endişelerini yeni bir platform ile giderme niyetinde.

Renault’nun Plug Inn adlı platformu, elektrikli otomobil kullanıcılarını Fransa’daki yerel topluluklarla bir araya getirmeyi amaçlıyor. Fransa kırsalında yaşayanlar, platform aracılığıyla ev ya da dükkânlarının şarj istasyonu olarak da kullanılmasına izin veriyor.

Ülkeye 475 bine kadar yeni şarj istasyonu kazandırma potansiyeli barındıran platformu kullanan sürücüler ise mobil uygulamayı kullanarak yakınlarındaki istasyonlara erişebiliyor ve şarjsız kalma endişesinden kurtuluyor. Platform vesilesiyle kırsal kesimde turizme katkı sağlanması da hedefleniyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Renault
  • Reklam Ajansı: Publicis Conseil & Sapient
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.