MediaCat

Dünya Mirası Listesi için yeni bir öneri: Mevsimler

Norveçli outdoor giyim markası Bergans’tan anlamlı bir çağrı.

Dünya Mirası Listesi için yeni bir öneri: Mevsimler

Günümüzün en ciddi meseleleri arasında yer alan iklim değişikliği, dört mevsimin ortadan kalkması tehlikesini de barındırıyor. Norveçli outdoor giyim markası Bergans ise WWF ile birlikte Norveç İklim ve Çevre Bakanlığına bir mektup ileterek, konuyu tüm dünyanın gündemine taşımayı hedefliyor.

Bergans ve WWF, mevsimlerin UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınması istiyor. Zira sayıları 197’yi bulan üye ülkeler, listeye eklenmesi halinde mevsimleri korumak için adım atmak zorunda.

Kampanya için yayınlanan reklam filminde ise kamera karşısına Bergans CEO’su Jan Tore Jensen geçiyor. Filmde iklim değişikliğinin etkilerini aktarmasının ardından kampanyaları hakkında bilgi sunan Jensen, herkesi imza vermeye ve harekete destek olmaya çağırıyor.

Bergans Marka Direktörü Ronny Hammer, “Ajansımız bize bu fikirle geldiğinde bir hayli heyecanlandık. Bugün, filmimizin yüzü de olan CEO’muz Jan Tore Jensen önderliğinde tüm Bergans çalışanları bu işin birer parçası. Hareketimizin diğer markaları ve insanları da bir araya getirmesini umuyoruz. Böyle bir yolculuğun parçası olmak her pazarlamacının hayalidir” diyor.

Bergans’ın ilk adımı 1911 yılında Roald Amundsen’in Güney Kutbu’na ulaşmasıyla attığını ve markanın 100 yılı aşkın süredir büyük yolculuklara katıldığını da ekleyen Hammer, “Fakat bu bizim en büyük yolculuğumuz. Yeni marka platformu ve stratejimiz, sürdürülebilir bir gelecek için liderlik etmek ve ilham vermek üzerine. Müşterilerimiz ve biz dört mevsim outdoor aktivitelere bağlıysak, amacımız da mevsimleri de korumak olmalı. Göz boyamaya yönelik sahte bir çevrecilik adına hayata geçirilen bir pazarlama hamlesi değil, uğrunda yollar boyu mücadele edeceğimiz bir şey bu” diyerek, herkesi harekete desteklemeye ve imza vermeye davet ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.