McDonald’s’tan Rick and Morty hayranlarına güzel haber

Szechuan Sos, ABD'de tekrar piyasaya sürülüyor.

22.02.2018 - 15:22 | Sencer Uçar

McDonald's'tan Rick and Morty hayranlarına güzel haber

McDonald’s tarafından piyasaya ilk olarak 1998 yılında kısa süreliğine sunulan Szechuan Sos, 2017 Nisan’ında Rick and Morty’nin üçüncü sezonunun ilk bölümünde bir kez daha ortaya çıkmıştı.

Rick and Morty hayranları sosa dair meraklarını sosyal medyaya yoğun bir şekilde taşıyınca da McDonald’s 7 Ekim 2017’de ABD’deki bazı restoranlarda sınırlı sayıdaki sosu tekrar servis etme kararı almış ancak talep yüksekliği nedeniyle birçok kişi sossuz kalarak isyan bayrağı açmıştı. Yer yer polisin bile müdahale etmek zorunda kaldığı sos kıtlığından ötürü McDonald’s özür dilemek zorunda kalırken, sınırlı sayıdaki sosa ulaşabilenler, ellerindeki sosları Ebay üzerinden yüzlerce dolardan satılığa çıkarmıştı.

Rick and Morty’nin dördüncü sezonunun ne zaman yayınlanacağı belirsizliğini koruyadursun, McDonald’s dizinin hayranlarını sevindirecek bir hamle yaparak Szechuan Sos’u tekrar piyasaya sürme kararı aldı. 26 Şubat günü ABD’deki tüm lokasyonlarda satışa sunulacak olan sos, herhangi bir isyanın filizlenmemesi adına restoranlardaki yerini bu defa 20 milyon adet ile alacak ve stoklar tükenene kadar da restoranlarda servis edilmeye devam edecek.

Sosun ABD dışındaki restoranlarda servis edilip edilmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.